Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

U gjobit për vonesa në numërim, KZAZ nr.22 në Durrës ankimon sanksionin administrativ

03/05/2021 - 19:58

KZAZ nr.22, një nga 6 KZAZ-të e qarkut Durrës, e ngritur në palestrën e shkollës 9-vjeçare “Marie Kaçulini” u gjobit nga KQZ për vonesa në numërim. Por gjobitjen, kjo KZAZ e ka ankimuar dhe të martën do të jetë Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve që do të shqyrtojë kërkesën e KZAZ nr.22 në orën 13:00.

Së bashku me KZAZ nr.22, kërkesë ankimore ka paraqitur pranë KQZ-së edhe KZAZ-ja nr. 35 në qarkun e Tiranës.

Ankimimet janë nga KZAZ-të për kundërshtimin e vendimit të Komisionerit Ilirjan Celibashi për vendosjen e sanksionit administrativ ndaj anëtareve të disa KZAZ-ve.

KZAZ-të kanë ankimuar gjobën prej 3 mijë lekësh që i vendosi Ilirjan Celibashi për vonesën gjatë numërimit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hiqet tenda në sheshin "Liria" në Durrës, e ngritur për procesin e vaksinimit masiv të qytetarëve për moshat +65 vjeç.

Nga raportimet e prokurorive të juridiksionit të përgjithshëm mbi veprat penale në fushën e zgjedhjeve për periudhën parazgjedhore e deri

Kërcënoi me granatë në dorë, punonjësit e policisë, me qëllim moslejimin e kontrollit të banesës dhe më pas tentoi të largohej, neutraliz

Profesor Tritan Kalo ka dhënë lajmin e mirë mëngjesin e sotëm se është regjistruar 24 orëshi i parë që në Infektiv që nuk është paraqitur

Më 11 janar, një zhurmë e fortë matrapiku dëgjohej në mes të Bulevardit Dyrrah – arteria kryesore e Durrësit, e cila e merr emrin nga top

Një ditë pasi portali "DurrësLajm" publikoi foto dhe video të situatës së krijuar në qytet për shkak të grumbujve me mbeturina, koshat e

Minatori Elton Debreshi, i cili kandidoi si i pavarur në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, tashmë i është kthyer punës në galeri, pas

Këtë të shtunë, deri në orët e mesditës territori do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare të cilat do të krijojnë mundësi për sh

Ibrahim Didani është kambisti, i cili ra pre e grabitjes sot në mbrëmje nga tre persona në Sarandë.

Autoriteti Portual Durrës shpall konkursin për 2 (dy) vende vakante prane Forcës së Sigurisë Portuale Durrës per pozicionin e punës: