U godit para Prokurorisë, ja çfarë deklaron avokati nga Durrësi (VIDEO)

19/07/2018 - 15:11

Paraditen e kësaj të enjteje, dy persona ende të paidentifikuar kanë rrahur para Prokurorisë së Durrësit, avokatin e njohur Ilia Ilia.

Ilia ndodhet në Urgjencën e Durrësit për të marrë mjekimin e nevojshëm, pasi ka marrë goditje në pjesën e fytyrës, ku ka pësuar dhe ënjtje.

Në një prononcim për gazetarët e Durrësit nga shtrati i urgjencës, avokati Ilia Ilia tregon rreth ngjarjes.

Ndjekim prononcimin e tij të plotë në videon më poshtë.

Për ngjarjen reagoi dhe policia e Durrësit, e cila bën me dije se “Më datë 19.07.2018, rreth orës 10:45, në afërsi të Prokurorisë është goditur me sende të forta nga dy persona shtetasi I.I. me profesion avokat, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një ceremoni të zhvilluar në Tiranë, u finalizua sot negocimi për Marrëveshjen e Mirëmbajtjes midis TAP-it dhe shoqërisë së përbashkët

Pas ambasadës amerikane në Tiranë, edhe ajo gjermane ka përshëndetur vendimin e Krimeve të Rënda për dënimin e grupit të Shullazit me 55

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur (Markatë), Bashkia Elbasan ku ka konstatuar disa subjekte që tregto

Dënimin me 14 vite burg për Emiljano Shullazin dhe në total 55 vite për gjithë bandën e tij, Ambasada Amerikane në Tiranë e shikon si një

Gazetarja e kronikës së zezë, Anila Hoxha në një postim në faqen e Facebook-ut ka zbardhur disa nga prapaskenat, që sipas saj, çuan në an

Drejtoria e Antimafias e Antiterrorizmit italian ka ekzekutuar mëngjesin e sotëm një mega operacion i cili ka çuar në shkatërrimin e një

Këta janë 8 personat në kërkim me rrezikshmëri shumë të lartë në qarkun e Vlorës, të dënuar me burgim të përjetshëm dhe me 25 vjet burg.

Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri.

5 prioritetet kyçe mbeten çështjet kryesore për Bashkimin Europian, kur vjen puna tek rruga që duhet të bëjë Shqipëria drejt anëtarësimit

Pas protestës që u zhvillua në zonën e Astirit nga banorë të cilët preken nga projekti i Unazës së Re, disa prej tyre janë shoqëruar në k