"U njohëm në Instagram", çfarë deklaruan të rinjtë nga Durrësi në polici

21/01/2020 - 13:17

Të tjera detaje zbulohen rreth arrestimit të 18-vjeçarit, D.M., banues në Durrës i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një 16 vjeçare.

Burime nga Drejtori e Policisë së Durrësit, bëjnë me dije se dëshmitë e dy të rinjve janë të kundërta, pasi djali ka mohuar çdo akuzë për abuzimin seksual ndaj vajzës.

Para oficerëve të policisë gjyqësore të rinjtë kanë deklaruar se ishin njohur nëpërmjet rrjeteve sociale, Instagram ku më pas kanë biseduar dhe lënë të takohen. Pasi janë takuar disa herë dhe njohur më shumë me njëri tjetrin, djali mësohet se ka ftuar vajzën në banesën e tij dhe ajo ka pranuar.

Të dy kanë shkuar në banesën e 18-vjeçarit dhe aty, ky i fundit ka tentuar të kryej marrëdhënie seksuale me vajzën, por sipas dëshmisë së 16-vjeçares ajo nuk ka dashur me pretendimin se sapo ishin njohur. Por pas kësaj16-vjeçarja ka denoncuar djalin duke thënë se e ka mashtruar dhe më pas përdhunuar.

Ndërkohë nga ana tjetër 18-vjeçari i ka mohuar akuzat. Ndërkohë nga vizitat paraprake mjekësore rezulton se vajza nuk ka shenja dhune apo përdhunimi, megjithatë pritet ekspertiza e plotë mjekësore për vajzën për të hedhur dritë nëse denoncimi i saj ndaj 18-vjeçarit qëndron apo jo. /Shqiptarja.com

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata ka vendosur "arrest me burg" për biznesmenin nga Durrësi Besnik Leka, i cili u arrestua në aeroportin e Rinasit pasi iu gjet një

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka urdhëruar sot lëvizjen e disa shefave të komisariateve të rëndësishme në Shq

Prokuroria e Tiranës nis kryesisht hetimet për abuzimet me çmimet për produktet që shërbejnë për parandalimin e simptomave të gripit.

Mbi 25 tonë mbetje të paligjshme janë sekuestruar në Portin e Ankonas në Itali.

Dhoma e Tregtisë Lezhë ka reaguar pas arrestimit nga policia me urdhër të Prokurorisë, të kryetarit Pashk Palokaj.

Në përfundim të mbledhjes së Task-Forcës, Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se deri më tani nuk ka asnjë rast të konfirmuar me korona

Edhe gjatë paradites së sotme në vendin tonë do të mbizotërojë një mot i kthjellët.

Kontrollorët e trafikut ajror në Itali do të zhvillojnë një grevë 24 orëshe sot (e martë), e si pasojë priten anulime apo vonesa të flutu

Shkolla “Udha e Shkronjave” ka anuluar vendimin e saj për pezullimin e mësimit pasi Ministria e Arsimit njoftoi se do t’i hiqte licencën.

OSHEE Durrës njofton se në kuadër të investimeve që do të kryhen në rrjetin 110KW Rrashbull-Sallmone (Sukth) do të ndërpritet energjia el