U shkarkua nga Vettingu, gjyqtari që votoi kundër Dritan Dajtit: Gjykimi im mbi fakte banale

13/06/2019 - 12:36

Kreu i Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha e ka cilësuar vendimin e KPK-së për shkarkimin e tij, si absurd dhe të pabazuar në argumente ligjore. Në një deklaratë për mediat, Vjerdha deklaron se gjykimi i tij është bërë mbi denoncimin e një avokati që ka bërë dëshmi të rreme.

"Gjykimi im është bërë mbi denoncimin e një avokati që ka bërë dëshmi të rreme. Gjykimi im mbi fakte banale", u shpreh Vjerdha.

Vjerdha rezulton se është një nga 2 gjyqtarët që votuan kundër heqjes së dënimit me burg përjetë ndaj Dritan Dajtit në apelin e krimeve. Ai u shkarkua nga KPK dy ditë më parë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkia e Shijakut ka ngritur mëngjesin e sotëm katër grupe vlerësimi prej 4 personash, njëri prej të cilëve është inxhinier ndërtimi dhe

Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam mbi arsyet e

Dy ditë pas lëkundjeve të frikshme të tërmetit që goditën Durrësin, rritet edhe më shumë numri i banesave të dëmtuara.

Ambasade gjermane në Tiranë shprehet e tronditur për lëkundjet sizmike që tronditën vendin përgjatë fundjavës.

Gazetarja e shoqëruar mbrëmjen e djeshme në Polici, Daniela Grrica, e medias “Shekulli Online” ka reaguar pas akzuave që i janë bërë se k

Rreth 100 banorë të Durrësit kanë qëndruar në çadrat e vendosura të stadiumit “Niko Dovana”, deri rreth 01:00 të mëngjesit të sotëm.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga altnernime kthjellimesh dhe vranësirash.

Pas tërmetit që ra mbrëmjen e së dielës në orën 22:08 dhe alarmit të rremë që u përhap për një tërmet të fuqishëm pasardhës, çka bëri që