Uji largohet nga qendra e Durrësit, por shihni çfarë ndodh në lagjet periferike (VIDEO)

Postuar: 19/03/2018 - 18:13

   Situata e krijuar në Durrës si pasojë e përmbytjeve është ende larg përmirësimit.

Ndërsa situata duket disi më normale në qendër të qytetit, ku ujërat janë tërhequr dhe lëvizja e këmbësorëve dhe automjeteve bëhet pa probleme, në lagjet periferike si lagja nr.17 apo 18 niveli i ujit është ende i lartë nëpër rrugë.

Raportimet e gazetarëve të DurrësLajm nga terreni bëjnë të ditur se shumë zona janë ende nën pushtetin e ujit, duke krijuar probleme për lëvizjen e qytetarëve.

Shikoni pamjet filmike të regjistruara pak minuta më parë në zonat problematike të Durrësit:

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Numri i shtetasve të huaj qe vizituan Shqipërinë ka pësuar një rritje të fortë dyshifrore gjatë muajit gusht, çka premton për një shti

   Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar menjëherë pas denoncimit nga emisioni investigativ “Fiks Fare” se dy inspektorë të AKU-së ka

   Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të

   Në Shqipëri, ambasada amerikane në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rë

   Punonjësit e ndërrmarrjes së Gjelbërimit në Durrës kanë tre ditë që po punojnë në këtë shesh.

I ftuar në emisionin “KAPITAL” në Vizion Plus, ndër të tjera gazetari Artan Hoxha shpreh shqetësim se përse opozit

Policia ka ushtruar kontrolle të befasishme në Laç dhe Lezhë, pasi dyshohet se në këto dy qytete fshihen anëtarë të bandës “Bajri”.

Një shekull pasi 2700 pasagjerë të anijes Austro-Hungareze "Linz" u mbytën në brigjet e Durrësit gjatë Luftës së dytë Botërore, janë përk

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektoi sot fillimin e punës për eleminimin e rrëshqitjes së ndodhur në segmentin q

Mbi 1 mijë ushtarakë shqiptarë dhe britanikë zbresin paraditen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” në kuadër të stërvitjes më të madhe të vi