Ulen temperaturat, rikthehen reshjet e dëborës

12/02/2019 - 14:28

Gjatë natës u rikthyen reshjet e dëborës në zonat malore të vendit.

Në aksin Korçë-Dardhë ka rënë 10 cm dëborë. Akset janë të hapura, por në njesinë administrative Lekas dhe dy fshatra të njësisë administrative Lavdar dhe Krushovë, dhe disa fshatra të Gorës në Maliq ka ndërprerje të energjisë elektrike.

Reshje debore dhe erë të fortë ka patur edhe në Bulqizë. Probleme ka në disa akse ku policia këshillon përdorimin e zinxhirëve.

Temperaturat sot janë ulur 3 deri në 4°C.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia vijon kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave të cilët vijojnë ende të ushtrojnë aktivitetin e kundërligjshëm

Në Ditën ndërkombëtare të Tokës, edhe Ambasada Amerikane në Tiranë i është bashkuar thirrjeve ndërgjegjësuese e ka një mesazh për të gjit

Zbardhen emrat e 4 personave të arrestuar një ditë më parë në lidhje me grabitjen e miliona eurove në pistën e aeroportit të Rinasit më 9

Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojnë Shqipërinë këtë të hënë.

Dom Gjergj Meta nuk ka fjalë për të përshkruar sulmin terrorist që përgjaku Pashkët në Sri Lanka.

Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton mbrëmjen e kësaj të diele për përkeqësim të motit!

Policia ka arrestuar mbrëmjen e sotme katër persona në Elbasan lidhur me supergrabitjen e 9 prillit të këtij viti në aeroportin e Rinasit

Prokuroria për Krime të Rënda do të nisë marrjen e dëshmive për grabitjen e 9 prillit në Rinas.