Universiteti i Mjekësisë ndërpret mësimin gjatë dhjetorit, shkak dëmtimet nga tërmeti

13/12/2019 - 18:22

Në Universitetin e Mjekësisë nuk do të zhvillohet mësim përgjatë muajit dhjetor. Vendimi është marrë nga Rektorati i Universiteti, për shkak të dëmtimeve që ka pësuar godina nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. Studentët do të mund të rikthehen në auditore më 6 janar të 2020-ës.

Edhe në Fakultetin e Inxhinierisë së Ndërtimit, pjesë e Universitetit Politeknik të Tiranës, mësimi do të nisë po në 6 janar.

Sa i përket fakulteteve të tjera të këtij universiteti, mësimi do të nisë të hënën e 16 dhjetorit.

Ndërkohë, në Universitetin e Tiranës mësimi ka nisur më 10 dhjetor, si dhe po diskutohet për oret e pazhvilluara të mësimit se kur do të zëvendësohen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Është taktika që ndjek korrupsioni i nxitur nga babëzia. Gjithçka fillon dhe mbaron te babëzia.”

Zhvillimi i një ceremonie celebrimi në anijen e rojes bregdetare, i ka kushtuar vendin e punës zv.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 124 persona janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilet 4 jane regjistruar ne

Situata e infektimeve nga COVID-19 në Shqipëri vijon të mbetet serioze.

Zona historike e Durrësit, nga Amfiteatri te Kulla Veneciane, Kështjella, Hamami Mesjetar, duke përfshirë dhe disa shtëpi historike e ish

Në bazë të kritereve dhe kushteve të parashtruara tek rekomandimet, Këshilli Europian ka përditësuar listën rekomanduese të shteteve të c

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit Emiriana Sako, e shoqëruar nga deputeti Roland Xhelilaj, ka zhvilluar një takim me banorë të Njësisë Adm

Një vajzë e mitur 14-vjeçare rezulton e zhdukur prej 3 ditësh në Vlorë.

Pronari i hotelit në Tushemisht, që iu bë atentat me armë zjarri dy herë brenda javës, Jetmir Muçllari, ka folur për mediet.