Urbanisti Muka: Dëmi nga "Veliera" i parikuperueshëm për Durrësin (VIDEO)

15/03/2019 - 16:40

Urbanisti Ardian Muka njëkohësisht kandidat i Partisë Demokratike për bashkinë Durrës tha se dëmi i shkaktuar nga sheshi Veliera është i parikuperueshëm.

Zgjidhja sipas urbanistit Muka do të jetë referendumi popullor që do të mbahet pas zgjedhjeve të qershorit me bashkinë e re që do të dalë nga zgjedhjet.

“Populli durrsak nëpërmjet referendumit do të shprehet për fatin e Velierës”, tha Muka.

Muka edhe më herët është shprehur kundër këtij projekti. Pas një beteje dy-vjeçare në disa shkallë të gjyqësorit, Gjykata Admisnitrative e Apelit i dha dritë jeshile ndërtimit të projektit me vlerë 6 milionë dollarë.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe pasditen e kësaj të shtune, Durrësi ishte tërësisht i boshatisur.

Përmes një postimi në Facebook, mjeku i infektivit, Tritan Kalo u bën thirrje shqiptarëve që të respektojnë këshillat e specialistëve për

Ditën e sotme u mbush plot një javë që një grup sipërmarrësish durrsakë kanë bashkuar forcat për t’u ardhur në ndihmë kategorive më vulne

Izolimi i detyrueshëm i qytetarëve si masë mbrojtëse nga koronavirusi, ka bërë që shumë familje në nevojë në Durrës të përballen me vësht

Numri i personave që kanë humbur jetën në Greqi si pasojë e koronavirusit ka shkuart në 32. Sikurse bëjnë të ditur mediat greke numri i p

Qeveria ka detajuar mënyrën si do ndahen paratë e pagave për të punësuarit në biznesin e vogël.

Drejtoresha e spitalit rajonal të Durrësit, Nadire Jani, ka reaguar menjëherë pas një denoncimi të bërë në rrjete sociale nga ish—deputet

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përcollën sot në aeroportin e Rinasit, 30 mjekë dhe infermierë të

Ish-deputetja e Durrësit, Fatbardha Kadiu, ka denoncuar përmes një statusi në Facebook faktin se një pacient i prekur nga Covid-19 po mba