Vaksinimi masiv në Durrës, hiqet tenda e ngritur në sheshin "Liria" (VIDEO)

08/05/2021 - 11:31

Hiqet tenda në sheshin "Liria" në Durrës, e ngritur për procesin e vaksinimit masiv të qytetarëve për moshat +65 vjeç. Më 5 prill, rreth një muaj më parë nisi ngritja e tendës metalike në qendër të qytetit, e cila mëngjesin e kësaj të shtune ishte hequr nga sheshi.

"DurrësLajm" tentoi të komunikonte me drejtoreshën e Shëndetit Publik në Durrës, Aurora Hyka për të mësuar për vijimësinë e këtij procesi për qytetin bregdetar, por ishte e pamundur një përgjigje.

Prej në muajin mars, kur nisi fushata e vaksinimit në Durrës, si qendra kanë funksionuar pallati i sportit "Ramazan Njala", ku nisi vaksinimi i të moshuarve mbi 80 vje­ç e më pas gazetarëve dhe policëve, shkolla "Jan Kukuzeli" ku u vaksinuan mësuesit, pedagogët dhe edukatorët e çerdheve dhe kopshteve, si dhe disa qendra shëndetësore.

Një ditë më parë, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manasterliu njoftoi se më shumë se 585 mijë vaksinime janë kryer aktualisht në vendin tonë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me protestën e maturantëve për

Maturantët e shkollave të mesme në Durrës po protestojnë sot para Drejtorisë Rajonale Parauniversitare në qytetin bregdetar, pasi testi i

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka dalë sot në një deklaratë për mediat lidhur me pretendimet e maturantëve një ditë më parë se provimi i ra

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi sot një takim për konsultim publik të Draft-Strategjisë Kombëtare të Arsimi

Policia e Lezhës ka ndërmarrë masa për mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç më datë 12-13 qershor 2021.

Sipas Meteoalb, vendi këtë të shtunë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që

Qeveria greke ka vendosur të pranoj brenda territorit të saj të gjithë personat e vaksinuar, pavarsisht nëse vaksina që kanë injektuar ës

Policia kufitare italiane dhe Guardia di Financa kanë arrestuar në portin e Ankonës 5 emigratë të moshave 20 deri në 40-vjeç me kombësi e

Kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Durrës është zgjedhur zv/president i Forumit Adriatiko-Jonian të Dhomave të Tregtisë.

Policia e Korçës ka publikuar detaje dhe pamjet e operacionit në fshatin Podgori që çoi në arrestimin e një 23-vjeçari që tentoi të vrist