Vaksinimi në "Air Albania", FSHF i kërkon qira Ministrisë së Shëndetësisë

19/01/2021 - 13:35

Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale një qira për stadumin Air Albania, që aktualisht është në dispozicion për procesin e vaksinimit ndaj COVID-19, që në vendin tonë ka nisur prej datës 11 janar.

Sipas Report Tv, arsyeja e kësaj kërkese është sepse gjatë kësaj periudhe stadiumi ka një kosto të konsiderueshme mirëmbajtje. Gjithashtu FSHF-së i është premtuar që stadiumi do të jenë në dispozicion të tyre para datës 28 mars, kur Kombëtarja do të luajë ndeshjen kundër Anglisë për eliminatoret e Botërorit.

Shqipëria filloi procesin e vaksinimit më 11 janar me 975 dozat e para të Pfizer. Kryeministri Rama u shpreh se këto ishin dhuratë nga një vend mik, emrin e së cilës nuk e bëri të ditur. Ndërkohë vendi ynë është në pritje 10.000 dozave të para të vaksinës nga marrëveshja me Pfizer prej 500 mijë dozash, të cilat do të mbërrijnë brenda muajit janar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar 29 automjete tip "Humvee" për Forcat e Armatosura të Shqipërisë.

Kamerat e sigurisë kanë zbardhur intinerarin e autorit të vrasjes së 66-vjeçarit Behar Sofia.

Një ditë më parë, në zonën e Laçit u kryen kontrolle të shumta nga RENEA, Forcat Operacionale të Policisë së Shtetit dhe efektivët e Poli

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Behar Sofisë, ngjarje e ndodhur mëngjesin e djeshëm në afërsi të Piramidës në Tiranë.

Pjesa e parë e ditës së premte në vendin tonë do të vijojë të jetë me kthjellime në të gjithë territorin.

Tjetër humbje nga radhët e bluzave të bardha për shkak të Covid-19.

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi thotë se ndodhet prej dy ditësh në Bejrut për të diskutuar për riatdhesimin e shtetasve shqiptarë nga Si

Ekzekutimi i bosit të drogës Behar Sofia mëngjesin e sotëm në mes të Tiranës, në një zonë shumë të mbrojtur, për gazetarin Artan Hoxha ës

2 muaj më pas, më 25 prill, shqiptarët do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur anëtarët e rinj të parlamentit dhe forcën polit