Vazhdojnë kërkimet për 31-vjeçarin në Durrës, dyshohet i mbytur

23/06/2019 - 21:03

Policia e Durrësit njofton lidhur me zhdukjen e 31-vjeçarit pasditen e kësaj të diele se dyshohet të jetë mbytur, ndërsa trupi i tij nuk është gjetur ende.

"Më datë 23.06.2019, rreth orës 15:07, në lagjen nr.1, Durrës,shtetasi D.M.,31 vjeç, banues në Skrapar, dyshohet të jetë mbytur në det. Shërbimet e Policisë së Rendit dhe Policisë Kufitare janë angazhuar maksimalisht në gjetjen e këtij shtetasi", informojnë blutë e Durrësit.

NGJARJA

I riu me emrin Doland Molla, banues në Skrapar, kishte shkuar për t’u larë në një prej plazheve në Currila, e teksa ka lënë në çadër rrobat dhe mjetet e tjera, pasi ka hyrë në det nuk ka mundur të dalë dot më prej andej. Ngjarja ka alarmuar dy miqtë e tij të cilët kanë lajmëruar policinë kufitare, dhe kjo e fundit me mjete e personel ka nisur kërkimet por deri tani nuk është bërë e mundur të bjerë në gjurmët e të riut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku është një ndër shqiptarët e shumtë që është prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntori

Vazhdon shembja e objekteve në Durrës, të cilat janë vlerësuar nga grupi i ekspertëve me risk të lartë.

“Fundjave Ndryshe” ka vendosur që të mos i bashkojë paratë e mbledhura me fondet e Komitetit të Rindërtimit që drejtohet nga qeveria.

Ndërsa të gjithë inertet e krijuara nga shembja e pallateve dhe ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti në Durrës do të depozitohen në Porto-R

Vendi ynë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare që do të mbizotërojnë gjatë orëve të para të ditës, p

Qarku i Durrësit është qarku i tretë më i madh në Shqipëri pas Tiranës dhe Fierit ku jeton 10,1 % e popullsisë.

Disa ditë më parë në vizitën tek familja Lala, një ndër të prekurat më rëndë prej tërmetit, kryeministri Rama iu hakërrye kryebashkiakut

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në Londër: “Ne kemi nevojë për një konferencë solidariteti pë

Kompania “Ventouris Ferries” vjen me një ofertë mjaft të favorshme për udhëtarët për periudhën 15 korrik-3 shtator 2020.

Më 5 dhjetor 2019, komanda e Forcës Detare në Plepa njoftoi se në kuadër të emergjencës civile të shkaktuar pas tërmetit, në Shqipëri mbë