Vazhdon ikja masive e durrsakëve nga qyteti, rradhë kilometrike automjetesh (VIDEO)

28/11/2019 - 19:03

Vazhdon largimi masiv i durrsakëve nga qyteti.

Pamjet filmike të mëposhtme janë realizuar pranë mbikalimit të Plepave.

Një rradhë e gjatë automjetesh, duken në sfond, ndërkohë që ikja masive ka nisur që mesditën e sotme.

Eshte hera e parë që qytetarët largohen nga sytë këmbët nga qyteti, nëntoka e të cilit nuk po gjen qetësi prej 3 ditësh.

Tërmeti i 26 nëntorit 6.3 ballë shkaktoi humbje në jetë njerëzish, te plagosur dhe deme kolosale materiale ne pallate, hotele e shtepi private. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Flamuri turk me gjysmëhënë është shfaqur në godinën e Universitetit Politeknik të Tiranës.

Pas vdekjes së kompozitorit të njohur Avni Mula ka reaguar edhe lideri i opozitës, Lulzim Basha.

Pak pas vdekjes së kompozitorit të njohur Avni Mula, ka ardhur reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Pedagogu Arlind Qori ka lajmëruar se është infektuar me Covid-19 dhe është shëruar.

Pesë punonjës të Shërbimit të Hemodializës në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Rektorja e Universitetit "Aleksandër Moisiu", Kseanela Sotirofski ka zhvilluar sot një takim me drejtorin e Dhomës së Tregtisë dhe Indust

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri.

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka njoftuar se Komiteti Teknik i Ekspertëve ka propozuar masa shtesë për frenimin e përhapjes

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko preket nga koronavirusi.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.