“Vdeksh më 30 qershor o i mbaruar”, plas keq mes Lefterit dhe Beqirit

25/06/2019 - 22:54

Deputeti Lefter Maliqi është përplasur me kryetarin e Partisë së Unitetit Kombëtar. Të ftuar në emisionin “Dritare”, deputeti Maliqi ka mallkuar Beqirin që të vdesë më 30 qershor, teksa diskutonin për çështjen e zgjedhjeve.

Deputeti e ka quajtur Beqirin ‘burgaxhi’ dhe ky i fundit është shprehur se ka luftuar për Kosovën.

Pjesë nga debati

Beqiri: Gabimi i Ramës është që nuk të nxjerr mesazhin ty, që i luteshe të bëheshe krybashkiak i Kuçovës

Maliqi: Ik o burgaxhi

Beqiri: Burgaxhi jam unë se kam luftuar për Kosovën. Rri ore se lë koqen e namit.

Maliqi: Pusho o kriminal. Si ti kam arrestuar njerëz unë.

Beqiri: Po ti e di se ku isha unë, që erdha atëherë dhe putha tokën

Maliqi: Kush të voton ty o i mbaruar

Beqiri: Kam më shumë vota se ti

 

Maliqi: Vdeksh ti o i mbaruar, në 30 qershor

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë të premte, vendi do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, sidomos në zonat veriore.

Liderët e vendeve anëtare të BE janë mbledhur në Bruksel në samitin që pritet të marrë edhe vendimin final sa i përket çeljes së negociat

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka folur në lidhje me negociatat me Tiranën e Shkupin, duke u shprehur se sinjale

Në zbatim të Strategjisë Kombëtare të Luftës Kundër Trafikimit të Personave, sot u organizua një takim me Tryezën Teknike nën drejtimin e

Goditet një tjetër grup që ushtronte veprimtari kriminale në fushën e vjedhjes së pronës në Durrës.

Aplei i Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën e Klement Balilit për të fituar pafajësinë, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së S

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka ndryshuar thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve në mbarë vendin.

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokuroria e cila e ka marrë në hetim, i ka hequr

Kuvendi i Shqipërisë po miraton një projektligj, i cili rrit kontrollin mbi prodhimin dhe tregtimin e kripës së jodizuar.

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje në lidhje me kërkesën për informacion për Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika.