Vdes në spital durrsaku që u plagos në këmbë

Postuar: 13/09/2017 - 17:37

Ka ndërruar jetë në spital 46-vjeçari nga Durrësi që u plagos me thikë në këmbë në datën 7 shtator.

Burime nga policia bëjnë të ditur se viktima me iniciale A.Ll. ka vdekur ditën e djeshme më 12 shtator në spitalin e Durrësit. Pas 5 ditësh i shtruar në spital, fatkeqësisht ai nuk ka mundur të mbijetojë.

Autori i krimit është Ilir Haku 44 vjeç, i cili u arrestua menjëherë pas ngjarjes.

Ngjarja

Një konflikt i rëndë mes dy personave ka përfunduar me plagosjen e njërit prej tyre.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:15, në lagjen nr.17 më 7 shtator.

Pas një konflikti për motive të dobëta, Ilir Haku 44 vjeç, ka plagosur me thikë në këmbë shtetasin A.Ll. 46 vjeç.

Të dy protagonistët e sherrit janë me banim në Durrës, ndërsa arsyet e konfliktit të rëndë që çoi deri në përdorimin e armëve të ftohta, sipas policisë, janë për motive të dobëta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pas akuzave që bëri sot kryetari i PD Lulzim Basha ndaj kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, të tjera fakte të rëndësishme pritet

   Gazetari Trashgim Sokolaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Opinion” se hetimet ndaj kryebashkiakut Vangjush Dako

   Prokurori Anton Martinaj i cili mendohet se po hetonte kryebashkiakun Vangjush Dako do të jetë nesër në Prokurori dhe do të merret në

   Ministria e Shëndetësisë publikoi sot listën e drejtorëve të rinj të spitaleve në Tiranë

   Duke u nisur nga dita e sotme të gjithë kemi venë re një rënie të ndjeshme të temperaturave.

   Dëshmi kontradiktore kanë qenë ato të vajzës 13-vjeçare nga Kruja e zhdukur që të premten nga shtëpia dhe një djali 32-vjeçar të cilin

   Një çift i moshuar ka kaluar momente tmerri, kur 3 persona me kapuç në kokë u kanë hyrë në shtëpi në orët e para të mëngjesit të sotëm

Në universtitetin "Aleksandër Moisiu" në qytetin e Durrësit, është emëruar administrator i ri i këtij institucioni.

"Report Tv" zbardh komunikimet në WhatsApp mes biznesmenit Lefter Sota dhe njërit prej aksionarëve të KURUM, Korai Kurum për porositjen e

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj u shpreh se procesi i vettingut, do të mbyllet brenda vitit 2017.