Vendimi për Dajtin, Soreca kërkon vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokuroria

10/02/2019 - 19:27

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit.

Në një postim në Twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të pandehurit Dajti të akuzuar për vrasjen e katër policëve kërkon vlerësimin urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zv.kryeministri Erion Braçe, që njihet për tifozërinë e tij për Juventusin, ka debatuar ashpër në rrjetet sociale me ndjekësit e tij.

Policia vijon kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave të cilët vijojnë ende të ushtrojnë aktivitetin e kundërligjshëm

Në Ditën ndërkombëtare të Tokës, edhe Ambasada Amerikane në Tiranë i është bashkuar thirrjeve ndërgjegjësuese e ka një mesazh për të gjit

Zbardhen emrat e 4 personave të arrestuar një ditë më parë në lidhje me grabitjen e miliona eurove në pistën e aeroportit të Rinasit më 9

Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojnë Shqipërinë këtë të hënë.

Dom Gjergj Meta nuk ka fjalë për të përshkruar sulmin terrorist që përgjaku Pashkët në Sri Lanka.

Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton mbrëmjen e kësaj të diele për përkeqësim të motit!

Policia ka arrestuar mbrëmjen e sotme katër persona në Elbasan lidhur me supergrabitjen e 9 prillit të këtij viti në aeroportin e Rinasit