Veprime të turpshme ndaj dy të miturave në Durrës, gjykata jep vendimin për 56-vjeçarin

10/07/2020 - 17:11

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitura, 9 dhe 13 vjeçe.

Arrestimi i 56-vjeçarit ndodhi dy ditë më parë, pasi 13-vjeçarja ju kishte treguar familjarëve për veprimet e tij, dhe këta të fundit bënë denoncimin në polici.

E mitura ka thënë se i prangosuri që është fqinj me familjen e ka ngacmuar me fjalë të turpshme në disa raste kur ka qenë e vetme dhe më kushërirën me të vogël.

Por nga ana tjetër 56-vjeçari ka mohuar akuzat duke deklaruar se ai shfaqte dashamirësi ndaj vajzave dhe asnjë herë nuk i ka ngacmuar.

"R. S., 56 vjeç, banues në Durrës, pasi ka kryer veprime të turpshme ndaj 2 të miturave, 9 dhe 13 vjeç.", njoftonte policia më 8 korrik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në Facebook, gazetarja e kronikës Anila Hoxha ka paralajmëruar se një tjetër emër i njohur i botës së krimit do të kth

Pedagogu i Universitetit të Arteve dhe skulptori i njohur, Arben Bajo humb betejën me Covid-19.

Këtë të diel, deri në mesditë moti parashikohet të mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta.

“Është taktika që ndjek korrupsioni i nxitur nga babëzia. Gjithçka fillon dhe mbaron te babëzia.”

Zhvillimi i një ceremonie celebrimi në anijen e rojes bregdetare, i ka kushtuar vendin e punës zv.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 124 persona janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilet 4 jane regjistruar ne

Situata e infektimeve nga COVID-19 në Shqipëri vijon të mbetet serioze.

Zona historike e Durrësit, nga Amfiteatri te Kulla Veneciane, Kështjella, Hamami Mesjetar, duke përfshirë dhe disa shtëpi historike e ish

Në bazë të kritereve dhe kushteve të parashtruara tek rekomandimet, Këshilli Europian ka përditësuar listën rekomanduese të shteteve të c