Vetëm 6 të prekur, Manastirliu: Rezultati i sotëm nuk është përcaktues

07/04/2020 - 21:14

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive ka deklaruar se rënia e rasteve të të prekurve me COVID-19 ditën e sotme, nuk mund të jetë përcaktuese për situatën në të cilën ndodhemi ndaj edhe duhet që qytetarët të vijojnë të zbatojnë masat e marra nga qeveria.

“Dita e sotme nuk mund të jetë përcaktuese. Jemi në ditën e 28 të epidemisë, ekspertët besojnë se kemi arritur në një rënie të kurbës. Nuk mund të themi që rezultati sot, nesër është përcaktues. Ne duhet të shohim se si do eci hetimi epidemiologjik në terren.

Ky virus na tregon që ka shumë të panjohura. Duhet të tregohemi të matur dhe të kujdesshëm. Duhet të tregohemi të kujdesshëm për masat. Eshtë një situatë që nuk e dimë se si do përballemi në të ardhmen me këtë virus.

Duhet të vijojmë të tregohemi të kujdesshem dhe te zbatojmë masat që ndërmerr qeveria”, tha Manastirliu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Europa Nostra i ka drejtuar sot një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, një javë pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Një 12-vjeçare është larguar nga banesa e saj në lagjen nr.4 në Durrës.

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero i është përgjigjur pedagogut Erion Kristo i cili një ditë më parë tha: "Ajri të shëron?

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të

Zbardhen detaje të reja nga grabitja spektakolare në Tiranë, ku Donald Hoxha bashkë me Gentian Kanen vodhën mbi 250 milionë lekë nga maki

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së gjatë 24 orëve janë identifikuar 9 raste të reja me COVID-19.

Ditën e martë, 26 maj, mbushen plot 6 muaj nga tërmeti i fund nëntorit të vitit të kaluar, që la pas shkatërrime të shumta në Durrës.

Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë.

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako, ka uruar besimtarët myslimanë, qytetarët e Durrësit dhe të gjithë shqiptarët me rastin e