Vettingu në polici, Hodaj: Të kryhet me cilësi dhe jo shpejtësi

17/09/2019 - 10:00

Zv.ministri i Brendshëm, Julian Hodaj ka dalë në një deklaratë për media për ecurinë e Vettingut në Polici.

Hodaj tha se kërkohet që procesi i Vettingut në polici të kryhet me cilësi dhe jo shpejtësi. Zv.ministri i Brendshëm tha se 45 dosjet e para janë drejt përfundimit, ndërsa për 200 të tjera vijohet puna paralelisht.

“Ministria e Brendshme nuk ka tagër të kërkojë të dhëna. Kërkojmë që procesi i Vettingut në polici të kryhet me cilësi dhe jo shpejtësi”, tha ai.

“Me ndryshimin e ligjit, ndryshoi dhe numri i punonjësve që do i nënshtrohen Vettingut. Procedurë e njëjtë vlerësimi për të gjithë punonjësit. Nga analizat paraprake vetëm 120 punonjës policie kishin deklaruar pasurinë”, tha ai më tej.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paraditen e sotme në sheshin “Liria” të qytetit është zhvilluar aktiviteti “Një hap për Durrësin”. 

Naftëtarëve të Ballshit, të ciltë mbajtën sot një marshim në rrugët e qytetit lidhur me mungesën e rrogave të tyre, i janë bashkuar edhe

Gjykata e Tiranës pritet të japë sot masat e sigurisë për 33 nga 115 të arrestuarit në kuadër të operacionit "Fati i lojrave". 24 të tjer

Në një kohë kur një pjesë e konsiderushme e popullsisë në Shqipëri është mbërthyer nga frika për shkak të rritjes së numrit të të prekurv

Drejtuesja e departamentit të epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik Silva Bino ka dalë sot para mediave për të informuar për s

Starton maratona “Një hap për Durrësin”.

Gjithçka gati për nisjen e maratonës sensibilizuese “Një hap për Durrësin”.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por mundësitë për reshje janë të pakta.

Policia Bashkiake dhe Policia e Qarkullimit Rrugor Durrës janë angazhuar që në orët e para të mëngjesit të sotëm për të siguruar mbarëvaj

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo i është përgjigjur shefit të kardiologjisë Edvin Prifti, i cili u shpreh se vendi ynë nuk ka kus