Vettingu në polici, Kuvendi rrëzon dekretin e presidentit Meta

16/05/2019 - 16:26

Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi ditën e sotme me 79 vota kundër dekretin e Presidentit Ilir Meta për vetingun në polici.

Ishin kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, që gjatë fjalës së tyre në Kuvend bënë thirrje që deputetët të votojnë rrëzimin e dekretit të Metës.

Ata vunë theksin tek rëndësia e këtij procesi, sipas të cilëve është shumë i nevojshëm dhe prioritet duhet të jetë nisja e tij sa më shpejt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një studim i ri ka zbuluar se rreziku për obezitet tek fëmijët rritet kur flenë gjumë vonë.

Në portin e Durrësit janë prenotuar 20 kroçera dhe veliera për sezonin e ardhshëm turistik.

Detaje të reja janë zbardhur nga rrëmbimi dhe më pas vrasje e Jan Prengës më 17 janar në qytetin e Kamzës.

Zbardhen konkluzionet përfundimtare për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani, i cili doli para Kolegjit të Posaçëm i

Tetë kandidatët për Kreun e Byrosë Kombëtare të hetimit do ti nënshtrohet testit të Poligrafit ose makinës të së vërtetës.

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor me anë të një njoftimi në Facebook, ka bërë të ditur se me ndryshimet e ligji

“Ndërtim i 2 mijë shtëpive”, është premtimi i Emirateve të Bashkuara për Shqipërinë në seancën e dytë të Konferencës së Donatorëve.

Policia Bashkiake njofton të gjithë qytetarët se të dielën më 23.02.2020 do të zhvillohet aktiviteti “Një hap për Durrësin”, pranë sheshi

Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur në fushën e ndërtimit, Nystret Selmani. Selmani vuante prej pak kohesh nga një sëmundje e rëndë.

Sipas MeteoAlb, kushte e qëndrueshme të motit vijojnë në territorin shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më t