VIDEO/ Aksidenti që i mori jetën vëllait të deputetes, ja çfarë kapën kamerat e sigurisë brenda tunelit

21/10/2019 - 16:11

Ky është momenti i përplasjes fatale të makinës së 37-vjeçarit Elton Macolli, vëllai i deputetes socialiste Blerina Gjylameti, me një kamion brenda tunelit Tiranë-Elbasan. "Balkan Web" ka publikuar  videon e regjistruar nga kamerat që ndodhen të instaluara brenda tunelit.

Siç duket dhe nga pamjet, 37-vjeçari që mbeti i vdekur në këtë aksident, nuk ka bërë asnjë tentativë për të devijuar por me një shpejtësi që sipas ekspertëve ishte 145 km/h godet nga pas kamionin.

Në korsinë tjetër shihet edhe një makinë që lëviz paralel me kamionin. Ndërkohë pas goditjes kamioni vijon rrugën edhe për disa metra, ndërsa makina me 37-vjeçarin brenda kthehet kryq në rrugë.

Ndërkohë që policia deklaroi se pas përplasjes në mjetin tip “Seat” ka ndodhur edhe një shpërthim pasi makina ishte e modifikuar me impiant gazi. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së shtunës në tunelin Tiranë-Elbasan.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paketa anti-shpifje që ka ngjallur debat në Shqipëri dhe reagime nga organizatat ndërkombëtare, u bë temë diskutimi edhe në Komisionin e

Drejtori Ekzekutiv për Shqipërinë në Bankën Botërore, Patrizio Pagano thotë se efektet e tërmetit do të kenë ndikim në ekonominë e vendit

Pas bisedimeve të së enjtes në Këshillin Europian, presidenti francez, Emanuel Macron është ndalur në një deklaratë për mediat, ku ndër t

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka prezantuar sot kompleksin “Thumana”, që do ndërtohet në Thumanë pas prishjes së godinav

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, kërkoi nga Prokuroria e Tiranës që të dalë me emra konkretë sa i përket atyre që kanë shkelur rreg

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, përmes së cilës tregon se si do të shpenzohen 2 milionë do

Sizmologu i njohur grek, Eftimis Lekkas, thotë se lëkundjet e njëpasnjëshme të tërmetit që po shënohen ditët e fundit në rajon, nuk përbë

Prokuroria ka dërguar në gjykatë, në limitet e afatit, dosjen ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë, ish-sekretari i

Sot në kryeqytet u mbajt konferenca e Mesdheut mbi zonat e veçanta me Ndjeshmëri Mjedisore, ku i pranishëm ishte dhe ministri Blendi Klos

Këshilli i Lartë i Prokurorisë  ka miratuar sot transferimet e prokurorëve të Krimeve të Rënda.