Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

VIDEO/ Dyshohet për një të mbytur në port, Policia Kufitare Durrës: S'kemi gjetur ende trupin, do presim 10 ditë

26/02/2021 - 09:49

Një person dyshohet se është mbytur ne ujërat e akuariumit në portin e Durrësit.

Burimet nga policia kufitare kanë bërë me dije se skafet e policisë kanë kontrolluar prej mesnate deri në orën 09:30 të mëngjesit por nuk kanë konstatuar ende asgje.

Të njëjtat burime, thonë se një trup është parë gjatë orëve të natës por nuk ka denoncim për persona të zhdukur apo të humbur.

Nga kalata zero, aty ky janë dislokuar edhe mjetet e policisë kufitare të portit Durrës, shefi i policisë kufitare, Tori Agolli tha se u kontrollua i gjithë baseni ujor por nuk u konstatua asgjë.

"Ne nuk kemi një denoncim konkret por nëse ka një të mbytur rrymat detare e nxjerrin atë pas 10 ditësh në sipërfaqe. Do të presim 10 ditë pasi nuk e konstatuam nga kontrolli", pohoi Agolli.

Viktima e fundit që është mbytur në portin e Durrësit ishte një i ri sirian që humbi jetën në tentativë për të lundruar drejt portit italian të Barit. Kryesisht shtetasit nga lindja e mesme tentojnë të kalojnë drejt perendimit ilegalisht duke rrezikuar jetën e tyre.

Më herët, lidhur me këtë ngjarje reagoi edhe Policia Durrës, e cila njoftoi se:

"Ju bëj me dije se deri në këto momente në sallën Operative të DVP Durrës dhe në sallën e Kufirit Durrës, nuk kemi asnjë informacion për ndonjë të mbytur."

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë kryer 2886 testime për persona të dysh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës prej mesditës së sotme.

Ditën e sotme fillon vaksinimin antiCovid për operatoret turistikë në vendin tonë.

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi.

Këtë të shtunë vendi parashikohet të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash i cili do të gjenerojë reshje.

Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 10.134 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa nga nisja e procesit të vaksinimit më 11 janar  n

Kompania EMAAR prezantoi pasditen e sotme projektin për portin turistik të Durrësit, një investimi që kap vlerën 2 miliardë euro.

Nga Durrësi, kryeministri Edi Rama, bashkë me biznesmenin Mohamed Alabbar janë duke prezantuar projektin për portin e ri turistik të qyte