VIDEO/ Momenti kur hidhet në erë me tritol 6-katëshi në Durrës

03/12/2019 - 15:52

Ky është momenti kur hotel "Gostivari" në zonën e plazhit në Durrës shembet nga forcat xheniere me shpërthim të telekomanduar me tritol.

Ndërtesa 6 katëshe u shemb pasi është konstatuar e pabanueshme nga grupet e inspektimit dhe përbënte rrezik për godinat e tjera.

Shpërthimi ishte shumë i fuqishëm dhe është dëgjuar në të gjithë Durrësin.

Kjo godinë e ndodhur në stacionin pranë Rrotës së Kuqe, ishte në pronësi të shtetasit Durim Bodlli.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rruga "Aleksandër Goga" nga Spitalla në Porto Romano është një prej nyjeve më të rrezikshme për të qarkulluar.

Ditën e nesërme Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të bëjë transferimin e prokurorëve të mbetur te Prokuroria e Shkallës së Parë për Krime

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare Ilir Zela ka dhënë dorëheqjen duke u larguar për arsye personale nga detyra.

I shoqëruar nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku, Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio ka mbërritur në k

Gjyqtarja e Apelit të Shkodrës Marina Rraboshta ka dhënë dorëheqjen nga ky post.

Gazetarët janë kundër paketës antishpifje të propozuar nga qeveria për rregullimin e medias online.

Ambasada e shtetit të Katarit në Shqipëri ka anuluar pritjen me rastin e Ditës Kombëtare në shenjë solidariteti për tragjedinë e tërmetit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vijojnë të shprehin solidaritet me Shqipërinë për sa i përket tërmetit të rënë më 26 nëntor, ku la pas 5

Prefekti i Lezhës, Gjokë Jaku ka rikthyer për rishqyrtim bonusin e qirave për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit me magnitudë 6

Në Dardhë të Korçës reshjet e borës kanë vazhduar gjatë natës duke bërë që trashësia të arrijë deri në 20 cm në lartësinë mbi 1200 m mbi