VIDEO/ Vijon përplasja e studentëve me policinë te Juridiku dhe Ekonomiku

11/01/2019 - 11:23

Përplasja mes studentëve dhe policisë vazhdon ende. Situata është më e tensionuar në fakultetet e Ekonomikut dhe Juridikut.

Në tentativën për t’i ndaluar që të ngujohen brenda ambienteve të fakulteteve, forca të shumta policore dhe roje sigurie kanë ushtuar dhunë dhe presion ndaj studentëve.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar dy video të minutave të fundit me përplasjet mes studentëve dhe policisë. Berisha shkruan në Facebook se përkundër dhunës policore, studentët janë të vendosur në vazhdimin e grevës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Majlinda Bregu është kthyer në Tiranë.

Komisioni i BE për Punët e Jashtme (AFET) dhe Liritë Civile, Drejtësisë dhe Punët e Brendshme (LIBE) kritikuan Shqipërinë dhe vendet e tj

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannës Hahn ka zhvilluar një takim me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca.

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e nesërme në orën 10:00 për të çelur garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm

Një tjetër denoncim nga qyteti i Durrësit, ku përmes një videoje tregohet se si po shkatërrohet historia dhe trashëgimia kulturore e një

Ministria e Brendshme e quan akt terrorist shpërthimin me tritol në një shtyllë të tensionit të lartë në Fushë-Krujë.

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri i është bashkuar thirrjes së KQZ-së, drejtuar partive politike, për dorëzimin e propozimeve për emrat e an

Gjykata e Apelit në Tiranë nuk ka pranuar ankimimin e studentëve, të cilët qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama në vitin 2015.

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Vlorës, Skënder Damini, i cili ishte njëri prej tre anëtarëve të trupës gjykuese që dha aprovimin e uljes s

Katër rrugë të qytetit të Durrësit, pritet të rikonstruktohen së shpejti.