Vijon aktiviteti sizmik në zonën e Elbasanit, edhe 8 lëkundje të lehta natën

25/09/2020 - 09:10

Ka vijuar edhe gjatë 24 orëve të fundit aktiviteti sizmik në vendin tonë.

Epiqendra e lëkundjeve sizmike ka qenë në rreth zonës Belsh-Cërrik në Qarkun e Elbasanit.

Pas tërmetit të regjistruar rreth orës 19:20 minuta të mbrëmjes së djeshme me magnitudë 4.2 i shkallës Rihter në zonën e Belshit, edhe 8 lëkundje janë regjistruar edhe gjatë natës.

Por fatmirësisht kanë qenë lëkundje të lehta nga 1.6 deri në 2 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetari shqiptar i emisionit italian, "Le Iene", Taulant Kopliku ka dhënë një lajm të mirë se autoritetet e kampit Roj, në Siri kanë gje

Territori shqiptar këtë të shtunë mbetet në prezencë të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Ultësirën Perëndimore.

Një tjetër ligjvënës është infektuar me Covid-19.

Ditën e sotme, 30 tetor 2020 ka mbyllur sytë ish-drejtoresha e NISh-Cigares Durrës "Telat Noga", inxhinierja kimiste Ylfete Laçi, 76 vjeç

Zija Alhysa, kryetar i Konfederatës së Sindikatave në Durrës në një lidhje online në ABC News, denoncoi përsëri mungesën e tamponëve, në

Edi Rama ka autorizuar Klodian Zoton për trajtimin e inerteve të objekteve të shembura nga tërmeti në Durrës.

Ditën e sotme është ndarë nga jeta ish-elektriçisti i spitalit të Durrësit Bilal Luku.

Ministria e Shëndetësisë nuk ka pranuar kërkesën e Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, për të lejuar që javën e parë të nisjes së

Ministria e Shëndetësisë ka informuar për situatën në 24 orët e fundit të përhapjes së virusit Sars Cov2, rastet e reja dhe situatën në s

Ambasada shqiptare në Turqi ka reaguar pas tërmetit shkatërrimtar me magnitudë 6.9 ballë, që preku një sërë qytetesh turke.