Vjedhjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit në Durrës

13/09/2018 - 19:09

Vjedhje banesash, automjeti dhe portofoli janë denoncuar gjatë 24 orëve të fundit në qarkun e Durrësit.

Një banesë është vjedhur në Rrushkull, një tjetër në lagjen nr. 14, ku pronarja e kësaj të fundit pretendon se e njeh autorin dhe e ka denoncuar në polici; si dhe një automjet tip “Benz” në lagjen nr.17/1.

Gjithashtu një 41-vjeçare akuzon një 33-vjeçar se i ka vjedhur portofolin, ngjarje kjo e ndodhur në lagjen nr.12.

Policia thotë se po punon për zbardhjen e ngjarjeve dhe kapjen e autorëve.

RASTET E VJEDHJEVE:

  • Më datë 11.09.2018, në fshatin Rrushkull, është vjedhur banesa në pronësi të shtetases V.T., vjeçe 64, banuese në Durrës. Po punohet për identifikimin e kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.
  • Më datë 12.09.2018, u referuan materialet në Prokurorinë  pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për shtetasin  G.K., vjeç 33, banues në Durrës, pasi shtetësia V.B., vjeçe 41, banuese në Durrës, kallëzon se në lagjen nr.12, i ka vjedhur portofolin. Neni 134 i Kodit Penal.
  • Më datë 12.09.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për shtetasin E.N., vjeç 29, banues Durrës, pasi shtetasja M.Y., vjeçe 42, banuese në Durrës, kallëzon se më datë 11.09.2018, ky shtetas, në lagjen 14, i ka vjedhur në banesë. Neni 134 i Kodit Penal.
  • Më datë 12.09.2018, shtetasi K.G., vjeç 61, banues në Durrës, kallëzon se në lagjen nr.17/1, i kanë vjedhur automjetin tip “Benz”. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi me 6 vota pro dhe 5 kundër, kthimin në detyrë te Prokuroria e Krimeve të Rënda, për prokurorët Ols

Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari, gjatë një takimi paraditen e sotme me drejtuesit qendrorë të Shërbimit për Çështjet e Bre

Teksa kryeministri Edi Rama bashkë me familjarë të viktimave të 21 janari 2011, deputetë e përfaqësues të Partisë Socialiste po kryenin h

Sot mbushen tetë vite nga 21 janari i vitit 2011, kur Garda e Republikës hapi zjarr ndaj protestuesve të thirrur nga Partia Socialiste pa

Këtë të hënë, disa pedagogë të Fakultetit Histori Filologji të Universitetit të Tiranës kanë nisur sot grevën si mbështetje ndaj protestë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon mbledhjen e tretë të radhës që prej konstituimit. Në rend dite të kësaj mbledhjeje, janë disa

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin, më të dukshme në zonat Jugore-Juglindore, ku do të k

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se ka marrë dy vendime të rëndësishme për targat e makinave që iu

Presidenti Ilir Meta nis nesër një vizitë shtetërore dy ditore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç.