Vlorë, Gjykata Administrative heq masën e bllokimit për kompleksin Jon

Postuar: 07/11/2013 - 17:25

VLORE, 7 nentor 2013 – Gjykata Administrative ka dhënë sot vendimin për të hequr masën e bllokimit për pallatin që u bllokua disa ditë më parë në zonën e "Ujit të Ftohtë" në qytetin bregdetar. Gjykata ka pranuar kërkesën e banorëve të këtij pallati për të hequr bllokimin në hyrjen e pallatit.Gjykata Administrative në Vlorë shqyrtoi çështjen e kompleksit “Jon”, pas kërkesës së paraqitur nga banorët e pallatit 8-katësh në zonën e “Ujit të Ftohtë”, i cili prej 4 ditësh është i rrethuar nga shiriti i sekuestros dhe vijon të ruhet nga policia. Në seancë, ishin të pranishëm avokatët Maksim Haxhia dhe Kastriot Brahimuço, ndërsa seanca u drejtua nga gjyqtari Astrit Sheme. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan