Vrasja e avokatit/ Dhoma e Avokatisë merr vendimin e papritur

25/03/2019 - 18:41

Dhoma Kombëtare e Avokatisë ka marrë një vendim pas vrasjes së avokatit Ravik Gurra.

Dhoma Kombëtare e Avokatisë ka ndërprerë dhënien e shërbimeve për tre ditë. Ato ndërpresin dhënien e shërbimeve për ditën e mërkurë, ditën e enjte dhe ditën e premte.

Sipas Dhomës së Avokatisë, ky vendim nuk është i vlefshëm për seancat ku jepet masa e sigurisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria për Krime të Rënda do të nisë marrjen e dëshmive për grabitjen e 9 prillit në Rinas.

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako iu ka uruar të gjithë besimtarëve katolikë festën e Pashkëve.

Perëndimi i diellit e ka bërë optimist avokatin Spartak Ngjela se në Shqipëri po perëndon edhe korrupsioni shtetëror 100 vjeçar.

Sipas parashikimeve të MeteoAlb, këtë të diel kushtet atmosferike të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët në të gjithë vendin.

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se caktimet e përkohshme të kryera nga Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku dhe më

Më 26 maj, në të njëjtën kohë me zgjedhjet evropiane do të mbahen zgjedhjet lokale në Itali.

Moti i keq me shi dhe temperatura e ulëta na ka thënë “mirupafshim”, të paktën për këtë javë.

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pezulluar procedurën e tenderit për