Vrasja e dy të rinjve për kanabisin, lihet në burg babai i autorit

11/10/2020 - 10:58

Rrok Pepaj, babai i Danjel Pepajt autori i vrasjes së Vilson Çutaj dhe Klement Pepaj, është lënë në burg pasi akuzohet për dhënie të dëshmisë së rreme dhe bashkëpunëtor në kultivimin e kanabisit.

Dy të rinjtë në Malësinë e Madhe u gjetën të vdekur pasi ishin zhdukur prej disa ditësh.

Në seancën e sotme, Rrok Pepaj mohoi të kishte dijeni për ngjarjen si dhe për parcelat me kanabis, të cilat dyshohet të jenë shkaku i gjithë tragjedisë së ndodhur një javë më parë.

Rrok Pepaj ka thënë se nuk ka dijeni për parcelat me kanabis duke u shprehur se merrej me mbledhjen e boronicave.

Djali i tij, Danjel Pepaj ndodhet ende në kërkim pasi dyshohet si autori i vrasjes së Klement Pepaj dhe Vilson Çutajt. Këta të dy dyshohet se kanë rrahur Danjel Papajn pasi ky i fundit i kishte vjedhur parcelat me kanabis. Por ndërkohë që ata ecnin drejt vendit ku dyshohet se ishte fshehur kanabisi i vjedhur, Danjeli ka qëlluar me armë Vilsonin dhe Klementin duke i vrarë dhe më pas ka fshehur trupat e tyre.

Familja e Rrok Pepajt është ngujuar në banesën e tyre nga frika e ndonjë hakmarrjeje të mundshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Akademiku Artan Fuga si anëtar i Akademisë së Shkencave është distancuar nga studimi i fundit mbi imunizimin e popullsisë ndaj COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale na njeh me situatën e COVID19 në 24 orët e fundit si vijon:

Prej disa ditësh, vendi është përfshirë nga një mot i acartë, ndërsa temperaturat pritet të shkojnë deri në -15 gradë C në zonat malore.

Ministrja Ogerta Manastirliu dhe përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve dolën sot në një komunikim me mediat për të njoftuar mbi s

Prokuroria mbylli hetimet për vrasjen e Jurgen Kurtit, i riu që njihej ne Tiranë si menaxheri i vipave.

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të përdorin zinxhirët në disa akse rrugore të vendit, për shkak të motit

Në ditën e 6-të nga nisja e vaksinimit kundër Covid-19 në Shqipëri, dozat e para të vaksinës Pfizer po i marrin mjekët dhe infermierët e

Gjatë gjithë natës, në qarkun e Korçës kanë vijuar reshjet e dëborës me intensitet të lartë, të shoqëruara dhe me erëra të forta në zonat

Bashkia e Durrësit njofton se po vijon punën e përditshme për pastrimin dhe mbajtjen në gatishmëri të plotë të infrastrukturës kulluese p

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë.