Vrasja e Jurgen Kurtit/ Vjollca Arapi: S’kam lidhje fare, Zoti veproi sipas vullnetit të tij (VIDEO)

19/03/2019 - 11:30

Vjollca Arapi, bashkëshortja e Agim Arapi ka deklaruar se nuk ka gisht me ekzekutimin e 26-vjeçarit Jurgen Kurti, i cili dyshohej si autori i vrasjes së tregtarit durrsak në prill të 2017.

Pas ngjarjes së mbrëmshme, Vjollca Arapi është thirrur në polici ku ka dëshmuar se familja e saj nuk ka lidhje me vrasjen e të riut i njohur si menaxheri i VIP-ave në Tiranë.

Ajo ka sqaruar se ka kërkuar burg për Kurtin, që ndaj tij të veprojë drejtësia dhe jo që të vritej.

“I them nënës se Jurgenit se Vjollca Arapi nuk ka lidhje fare me këtë vrasje. Më shoqëruan në polici mbrëmë pas vrasjes dhe më pyetën. Unë ia kisha lënë në dorë Zotit dhe Zoti veproi sipas vullnetit të vet”, ka thënë ajo në një prononcim për “DurrësLajm”.  

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Eugena Tomini, shefe e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik thotë se Shqipëria është në nivelin e mesatares së Evropës sa i t

Ornela Gelaj është një nga mjeket shqiptare që shkoi në Itali me grupin e 30 mjekëve dhe infermierëve nga Shqipëria për të kontribuar në

Karantina si pasojë e përhapjes së koronavirusit ka bërë që të ulet ndjeshëm krimi në vend.

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, Raul Gonzales, në një intervistë me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu, thot

Ndalesa e sotme e “Koncert në karantinë” në Durrës ishte lagjja nr.5, tek ish-befotrofi.

Auron Tare ka reaguar sërish sot në lidhje me incidentin e ndodhur në Portin e Durrësit, ku nuk u lejua që të akorohej një jaht luksoz.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në lidhje me testimin e CoVid-19, deklaroi se strategjia e testimit ve

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim iu ka bërë thirrje liderëve kryesorë politikë në vend, presidentit Meta, kryeministrit Rama dhe

Ndonëse vendi ynë po përballet me momente të vështira për shkak të koronavirusit, dhuna në familje vazhdon të jetë fenomen shqetësues në

Nuk ka të ndalur dhuna në familjet durrsake. Një grua nënë e dy fëmijëve të mitur është dhunuar nga bashkëshorti dhe vjehrra e saj.