Vrasja në Durrës, qytetarët të habitur: Njerëz shumë të urtë dhe të mirë, kemi vite që i njohim (VIDEO)

26/02/2020 - 16:24

Qytetarët në Durrës shprehen të habitur për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në qytet ku 63-vjeçari Rruzhdi Tasuni vrau bashkëshorten Hajdije Tasuni me levë pas sherrit në dyqanin e tyre të metrazheve.

Persona që e njihnin çiftin Tasumi thonë se ata ishin njerëz të urtë ndërsa nuk dinë të kenë patur debate mes tyre.

 "Ai (Rruzhdiu) nuk e di se çfarë ka patur, ka patur ndonjë krisje nervore si duket dhe ka kaluar në ekstrem", thotë një qytetar i cili kishte raport të mire miqësor me autorin e ngjarjes së rëndë.

Një tjetër banore thotë se 59-vjeçarja që humbi jetën paraditen e sotme ishte shumë grua e mirë, nënë e tre vajzave.

Ngjarja ndodhi rreth ores 11:35 në lagjen nr.12 pas një debati të ashpër mes bashkëshortëve. Rruzhdiu goditi me levë në kokë Hajdijen brenda dyqanit dhe më pas njoftoi policinë për krimin.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndonëse i detyrueshëm për të mirën tonë dhe të atyre që duam, izolimi për një kohë të gjatë krahas mbrojtes nga koronavirusi, shkakton sh

Vjen sasia e parë e respiratorëve të rinj, financim i qeverisë shqiptare për forcimin e kapaciteteve në përballimin e situatës së COVID-1

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka postuar në Facebook videon e një prej pacientëve që sot lë Spitalin

Në kuadër të situatës së krijuar në vend nga përhapja e virusit COVID-19 si dhe masave për të përballuar sa më mirë këtë situatë, Bashkia

Stafi mjekësor shqiptar kanë nisur nga puna në spitalin e Brescias në Itali pas një trajnimi të shkurtër ditën e parë duke u vendosur në

Në Shqipëri autoritetet thanë se janë në rrugë të mbarë në përpjekjet e tyre për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ndërsa nuk shfaqën

Prej dy javësh, një grup sipërmarrësish durrsakë vazhdojnë nismën e tyre të përbashkët për t’iu ardhur në ndihmë kategorive më vulnerabël

Këtë të enjte është rritur numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Shqipëri.

Ministria per Evropën dhe Punët e Jashtme me anë të një njoftimi në Facebook ka njoftuar se janë riatdhesuar të gjitha rastet emergjente,