Vrau gruan dhe mbyti veten, del ekspertiza për Ardian Kukën. 37-vjeçari vuante nga...

28/07/2019 - 11:30

Ardian Kuka, i cili një javë më parë vrau bashkëshorten, Hazbijen, duke e qëlluar 15 herë më thikë dhe pas disa orësh u vetëmbyt në det, në Sektor Rinia, Durrës rezulton se vuante nga skizofrenia. Në këtë përfundim ka dalë Mjekësia Ligjore, e cila ka nxjerrë edhe rezultatet e ekspertizës. Duke analizuar të gjitha provat dhe faktet, si dhe sjelljen në momentin e vrasjes apo edhe më pas të bashkëshortit, mjekët ligjorë thonë se kemi të bëjmë me një person skizofren.

Ndërkohë, sa i përket personalitetit të Ardian Kukës, ai në jetën e përditshme shfaqte dy personalitete. Në shoqëri, Adriatiku ishte një djalë shembullor, i shoqërueshëm dhe me humor. Ndërsa në jetën bashkëshortore shfaqet një njeri ekstremist xheloz për të shoqen, e cila spikaste si femër shembullore jo vetëm në rrethin farefisnor, por edhe në rrethin shoqëror.

Sipas të afërmve të familjes Kuka, Ardiani ka qenë gjithmonë (edhe pa shkak) xheloz për bashkëshorten, por kohët e fundit xhelozia kishte sjellë debate të forta në familje. Për shkak të xhelozisë së sëmurë, kohët e fundit Ardiani kishte nisur ta ruante bashkëshorten, madje i shkonte edhe te vendi i saj i punës, çerdhes në lagjen Nr. 8, ku janë të punësuara vetëm femra. Ai ishte parë disa herë nga koleget e Hazbijes në ambientet e jashtme të godinës 2-katëshe (çerdhe), duke e ulur bashkëshorten para personelit me sjelljen e tij. Madje, ky ka qenë edhe shkaku që çifti Kula debatoi ditën e fundit.

Ngjarja e rëndë u regjistrua mesditën e 19 korrikut në lagjen 15 të qytetit të Durrësit. Konflikti fatal u zhvillua në ambientet e brendshme të banesës 1- katëshe të çiftit Kuka, ku i pranishëm ishte edhe djali i tyre 11-vjeçar. Kuka ishte i punësuar si shofer pranë Drejtorisë së Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Durrës, ku shërbente si shofer personal i kunatit të kryetarit të Bashkisë Durrës, Vangjush Dako.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Maskat janë një nga produktet më të shitura që prej shfaqjes së pandemisë pasi konsiderohen një masë mbrojtëse efikase për parandalimin e

Edhe 5 pjesëtarë të personelit shëndetësor rezultojnë të shëruar pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndeti

Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve i dhuron Policisë së Tiranës maska dhe detergjentë dezinfektues.

Mëngjesi i sotëm është përfshirë nga temperatura të ulëta dhe reshje dëbore me intensitet të lartë në qytetin e Bulqizës.

Vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të p

Ka shkuar në 259 numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, me 16 raste të reja, të testuara në 24 orët e fundit.

Shefja e Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino i është përgjigjur kritikëve

Të martën, numri i të infektuarve me koronavirus në Durrës pësoi rritje të ndjeshme, ku u regjistruan 12 raste të reja në 24 orët e fundi

Ministri i caktuar për menaxhimin e situatës së shkaktuar nga koronavirusi, Arben Ahmetaj iu përgjigj nga emisioni "Opinion", disa pyetje

Ashtu siç u njoftua dy ditë më parë, sot është hapur tregu i fruta-perimeve në Durrës, por me rregulla të reja dhe me numër të reduktuar