Wizz Air në Tiranë, linja ekonomike nis fluturimet në 15 destinacione

30/05/2020 - 16:46

Linja ajrore ekonomike Wizz Air deklaroi se do të operojë me një bazë të re në Tiranë. Kompania ka deklaruar fluturimet nisjen e fluturimeve nga 1 Korriku me Tiranë – Bruksel.

Tre avionë do të nisen drejt 15 destinacioneve nga aeroporti Nënë Tereza, deklaroi kompania.

Kjo linjë do të lidhë Tiranën me Austrinë, Belgjikën, Gjermaninë, Greqinë, Italinë, Mbretërinë e Bashkuar, Hungarinë, Francën, Holandën dhe Cekinë.

Po ashtu baza të reja do të hapen në Milano, Qipro, dhe Ukrainë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Beton, mungesë gjelbërimi, derdhje e ujërave të zeza në det dhe papastërti përgjatë bregut të detit.

Është rihapur procesi i aplikimit për qytetarët e Durrësit, banesat e të cilëve janë të dëmtuar nga tërmeti, por që në muajin shkurt e pa

Gazetari i njohur sportiv Bujar Qesja ka shkruar një status prekës për ndarjen nga jeta të inxhinierit durrsak Ilir Hoxha, i cili humbi b

Të mërkurën, qeveria shqiptare miratoi shumën prej rreth 2.1 miliardë lekë që do të shkojë për grantet e rikonstruksionit të banesave me

Ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nën

Mungesa e ndriçimit publik në rrugët e qytetit të Durrësit është kthyer në nxitës të ngacmimeve seksuale dhe grabitjeve.

4 viktima dhe 93 raste të reja. Ky është bilanci i 24 orëve të fundit nga COVID-19 në Shqipëri.

  • Interpol Tirana, Interpol Roma dhe Interpol Parisi finalizuan dy operacione ekstradimi. Ekstradohet nga Italia një 39-vjeçar

Moti gjatë ditës së shtunë, 11 korrik, parashikohet të jetë i kthjellët në pjesën e parë të ditës, ndërkohë që në pjesën e dytë të saj, d