"Youth in progress" dhe Kryqi i Kuq Durrës, aktivitet në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Rinisë (VIDEO)

13/08/2020 - 21:47

Pasditen e së mërkurës “Youth in progress” në bashkëpunim me Kryqin e Kyq Shqiptar, dega Durrës, zhvilluan një aktivitet në kuadër të 12 gushtit, ditës ndërkombëtare të rinisë. Aktiviteti u zhvillua në ambientet e qëndrës sportive "Goga" dhe në të morën pjesë 50 të rinj nga Kryqi i kuq, dega Durrës e Tiranë.

Aktiviteti u zhvillua në ambjent të hapur, duke respektuar të gjitha rregullat e protokollit të MSH duke mbajtur distancën fizike dhe duke vendosur maskat.

Ky takim me të rinjtë nisi duke ju prezantuar ambientet e qendrës sportive “Goga” nga vetë administratori i saj Enea Goga. Më pas, në fjalën e rastit të Romeo Kordhës u vu theksi në  përpjekjet dhe sakrificat që vullnetarët e Kryqit të Kuq Durrës kanë kaluar në terren në ditët e vështira pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 dhe gjatë pandemisë.

Ndërsa Pano Ceka, themelues i grupimit rinor “Youth in Progress” prezantoi para 50 të rinjve platformën rinore, planet dhe objektivat që ka ky grupim rinor për vitin që vjen për t’u organizuar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot janë kryer mbi 1000 testime dhe kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 157 qytetarë teksa ka humbur be

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një tjetër pallat i dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit u shemb sot në Durrës.

Greqia ka rinovuar deri në 12 tetor masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë.

Artan Broci, avokati i zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi thotë se do të apelojë vendimin e pezullimit të klientit të tij nga detyra.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme disa zona në Durrës do të kenë shkëputje të energ

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është paraqitur pak më parë në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të apeluar vendimin e shkallës së

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19

Këtë të enjte territori shqiptar do të mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, të cilat më të dukshme do të j

Komisioni i Pavarur i Apelimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Prokurosisë së Durrësit, Ferdinand Elezi.