Zgjedhjet e 25 prillit, ODIHR nis sot takimet me partitë politike

25/01/2021 - 12:15

Ka mbërritur në Shqipëri misioni i ODIHR për vlerësimin e nevojave për zgjedhjet e 25 prillit.

Delegacioni fillon sot dhe do të zhvillohen takime me PS, PD dhe LSI, ndërsa nesër bëhet me dije se do të zhvillohet takim me KQZ-në.

Mësohet se në orën 14:00 misioni shkon në PS, më pas në 16:00 në PD dhe në 18:00 LSI.

Kujtojmë që ardhja e misionit ODIHR në Shqipëri ishte paralajmëruar më herët, ata do të qëndrojnë deri më 29 janar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çifti hungarez Peter Toth dhe Cecilia Fazekas vizituan për më shumë se dy muaj atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, duke i d

Ka rënë në prangat e policisë një 57-vjeçar në hyrje të pikës së kalimit kufitar Morinë.

Një 16-vjeçar, i cili mbeti i plagosur një natë më parë nga një aksident i ndodhur në Sukth, ka ndërruar jetë në spital disa orë pas përp

Sipas MeteoAlb moti i kthjellët do të dominojë në të gjithë vendin deri në mesditë ku shfaqen vranësira nëpër territor.

Shqipëria vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19, ndërsa i lartë mbetet edhe numri i fataliteteve.

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshir

Të gjesh vend parkimi në Durrës, shpesh kthehet në mision shumë të vështirë.

Pas Greqisë, edhe Ministria e Jashtme Shqitpare njofton masa të reja anti-Covid në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Mjeku Tritan Kalo ka bërë disa vlerësime në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e koronavirusit në vend.

Arqipeshkvi i Shkodrës, Angelo Massafra, është infektuar me koronavirus.