Zgjedhjet, kreu i KQZ takim me misionin e OSBE/ODIHR

23/05/2019 - 18:45

Kreu i Komisionit Qendror të zgjedhjeve, Klement Zguri ka zhvilluar ditën e sotme një  takim me delegacionin e Misionit të OSBE/ODIHR në Shqipëri, i cili kryesohej nga britanikja, Aundrey Glover.

Mësohet se ky takim u zhvillua në kuadër të vëzhgimit të zgjedhjeve vendore, ndërsa ditën e premte vëzhguesit e OSBE/ODIHR priten të mbajnë dhe një konferencë në lidhje me këtë çështje.

Ndërkohë, palët politike vijojnë të mos kenë asnjë hap drejt dialogut për zgjedhjet e qershorit, ndërsa opozita ka deklaruar se nuk do të lejojë mbajtjen e zgjedhjeve, pasi sipas tyre, çdo tentativë e tillë do të cenonte edhe më tej rendin demokratik.

Deri më tani shefi i qeverisë Edi Rama dhe lideri i opozitës, Lulzim Basha, kanë komunikuar me njëri-tjetrin përmes letrave publike, por që të dy nuk kanë ndryshuar asgjë nga qëndrimet e tyre të mëparshme, gjë e cila do të hapte mundësinë e një dialogu për zgjidhjen e krizës politike në vend.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga altnernime kthjellimesh dhe vranësirash.

Pas tërmetit që ra mbrëmjen e së dielës në orën 22:08 dhe alarmit të rremë që u përhap për një tërmet të fuqishëm pasardhës, çka bëri që

Një tërmet i rënë rreth orës 22:08 ka rikthyer edhe një herë frikën tek qytetarët.

Ministria e Mbrojtjes u bën apel të gjithë qytetarëve që të mos mashtrohen nga lajmi që po qarkullon në disa portale, të cilat shkruajnë

Pasojat që la tërmeti i një dite më parë në Durrës, janë të shumta në disa banesa e pallate.

Të tjera lëkundje të forta sizmike janë ndier në Durrës.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 22:08.

Dy çadrat e ngritura gjatë natës pranë stadiumit “Niko Dovana” në Durrës, janë spostuar nga forcat e ushtrisë brenda fushës së futbollit.