Zhulien Varfaj takohet me ndërtuesit e Durrësit

10/12/2019 - 21:15

Kryebashkiaku i përkohshëm i Durrësit, Zhulien Varfaj është takuar sot me ndërtuesit e Durrësit.

Në njoftimin e publikuar nga bashkia në profilin zyrtar në rrjete sociale njoftohet se “Gjatë këtij takimi, subjektet e ndërtimit kanë shprehur interesin dhe gadishmërinë për riparimin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti në godinat e ndërtuara prej tyre. Ndërkohë, nga ana tjetër, Bashkia Durrës është në gadishmëri të plotë për të ndihmuar të gjitha subjektet e ndërtimit lidhur me proçedurat që këta të fundit duhet të ndjekin për rindërtimin e godinave/ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti në zonën e Durrësit”.

Ky është takimi i dytë që zhvillohet me ndërtuesit në Durrës, pas atij që kryeministri Rama zhvilloi po në sallën e Këshillit Bashkiak rreth një javë më parë.

Postimi i bashkisë Durrës:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën mërkurë, më 29 janar 2020 pritet të mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës.

Në mbledhjen e fundit të Shtabit të Emergjencave në Durrës është bërë një përmbledhje e situatës së deritanishme në terren përsa i përket

Ambasadori i Shqipërisë në Republikën Popullore të Kinës, Selim Belortaja ka këshilluar shqiptarët të shtyjnë udhëtimet dhe kontaktet fiz

Paraditen e kësaj të shtune, banorët e Xhafzotaj janë ngritur në protestë për shkak të mungesës së infrastrukturës.

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me Noel Dishin, vrasësin e Vilson Tafçiut. Ky i fundit u vra në Astir më 20 janar.

MeteoAlb parashikon se pjesa e parë e ditës së sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, të cilat shtohen gjatë orëve të pa

Pas takimeve këshilluese me prokurorë dhe inxhinierë italianë, ekspertë në analizimin e cilësisë së godinave pas tërmeteve, Prokuroria e

Nëse keni bërë plane për fundjavën, kini parasysh se nuk do te jeni në shoqërinë e motit me diell.

Nuk ka optimizmin e Komisionerit për Zgjerim Varhei, por dhe Presidenti i Këshillit Europian, duke folur në Tiranë në krah të kryeministr

Fatura 1 miliardë euro që kryeministri Edi Rama deklaroi si dëm të tërmetit në takimin me homologun italian Conte është rezultat i një ra