Zjarr në një pallat në Vollga

11/02/2019 - 09:09

Një tjetër zjarr ka rënë në një apartament në një pallat në zonën e Vollgës në lagjen nr. 1 në Durrës.

Nga informacionet paraprake, mësohet se zjarri ka rënë pak minuta më parë mëngjesin e kësaj të hëne në katin e katërt të një pallati pranë kolegjit.

Forcat e policisë dhe zjarrfikëses janë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ky është rasti i dytë brenda 8 ditëve që apartamenti i një pallati të përfshihet nga zjarri. Të dielën e 3 shkurtit, një zjarr i fuqishëm shkrumboi apartamentin në katin e tetë te pallati te Brryli, dhe shkaktoi dëme të mëdha materiale në shumë kate të tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.

OSHEE Durrës bën të ditur se ka bërë investime në zonën e Plazhit (lagja nr.13), rrugën “Pavarësia” dhe në zonën e Shkozetit (lagja nr.14

Të gjithë personat që do të duan të errësojnë xhamat e automjeteve duhet ta bëjnë këtë sipas kuadrit të ri ligjor të miratuar përndryshe

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt ka prezantuar në Vienë ditën e sotme raportin vjetor të punës së OSBE-së në Shqipëri për

Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të

Shqipëria po eksporton drejt Evropës dhe botës, jo vetëm mjekët, inxhinierët, ekonomistët e saj më të mirë por edhe profesionistët e thje

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu, zhvilloi ditën e sotme një takim me Ambasadorin gjerman në v

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin 2019, është shprehur se me buxhetin e parashik