Zjarr në pallatin shumëkatësh në Durrës, dëgjohen disa shpërthime të njëpasnjëshme (FOTO)

Postuar: 25/06/2018 - 20:44

   Zjarrfikësit kanë ndërhyrë për të shuar zjarrin në një pallat shumëkatësh në lagjen nr.12 në Durrës.

Mësohet se në pallatin pranë tregut të fruta-perimeve në Durrës janë dëgjuar disa shpërthime njëra pas tjetrës, për shkak të një mase në boksin e korentit të pallatit.

Banorët janë përfshirë nga paniku dhe shumë prej tyre kanë dalë jashtë në rrugë.

Siç shihet edhe nga fotot e siguruara nga DurrësLajm, ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve ka bërë që flakët të vihen shpejt nën kontroll. Mësohet se ka vetëm dëme materiale.

Ndërkohë, pallati është pa energji elektrike, ndërsa kanë nisur hetimet për të zbardhur shkakun e zjarrit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër incident ka ndodhur me kompaninë ajrore ”Blu Panorama”.  Report Tv dhe Shqiptarja.com zbulojnë se një pilot i kësaj kompanie ë

Për të gjithë ata që janë në dileme se ku ta kalojnë këtë fundjavë, bëjnë mirë të shijojnë rrezet e ngrohta të diellit, duke u kredhur pë

Të hënën e 24 shtatorit mbi 1000 trupa ushtarakë dhe britanikë do të zbresin në sheshin “Nënë Tereza”.

Nga 1 janari i vitit 2019 nuk do të lejohet importimi i makinave të përdorura mbi 10 vjet prodhim.

Vënia në pranga e grupit kriminal “Bajri” prej 11 personash ka sjellë dhe reagimin e ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi S

Klientë të ndryshëm e kishin denoncuar si fakt te komisioni për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale, i cili bëri

Policia e Shtetit ka publikuar momentet nga ndërhyrja për arrestimin e bandës së “Bajrit”, që u finalizua me kapjen e 11 personave.

“Forca e Ligjit” në veprim, shkatërrohet grupi “Bajri”, 11 në pranga e 2 në kërkim.

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në një postim në Twitter shkruan se, operacioni “Forca e Ligjit” ka zhvilluar një goditje ndëshkuese n