Zv/ministri Lleshaj takim me strukturat policore në Durrës

14/11/2018 - 17:28

Zëvendësministri Sandër Lleshaj zhvillon takim me strukturat e policisë së Durrësit pasditen e sotme.

Burimet pohojnë se takimi është prezantues me zëvendësministrin e ri te sapo emëruar.

Kryefjalë pritet të jetë rritja e fuqisë goditëse ndaj kriminalitetit në qarkun e Durresit. Takimi me strukturat e policisë është paralajmëruar pa praninë e mediave.

Takimi vjen pas prezantimit të z. Lleshaj në qarkun e policisë Shkodër.

Mësohet se z Lleshaj do t'i kërkojë vartësve në Durrës rritje të rezultateve të tyre të punës në luftën ndaj kriminalitetit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i

Ministria e Arsimit, Besa Shahini, ka zhvilluar pasditen e sotme një takim në selinë e Partisë Socialiste në Durrës për të diskutuar mbi

Dyzet të rinj nga i tërë Ballkani Perëndimor u mblodhën, më 23 maj 2019, në Tiranë, për të marrë pjesë në “Shtigje Rinore 2019”.

Më 26 maj në Itali do të zhvillohen zgjedhjet administrative, datë kjo që përkon me zgjedhjet në parlamentin europian.

Në prag të nisjes së fushatës zgjedhore, kryetari i KQZ-së Klement Zguri është shprehur se partitë politike janë hermetike për financat e