Aktualitet

 • Grabiten dy të rinj

  09/09/2012 - 00:00
    Nën kërcënimin e armës grabisin dy shtetas. Rikthehen sërish grabitjet e dhunshme në zonën turistike. Dy të rinj kanë rënë pre e dy grabistëve në lagjen nr.13, në sektorin Iliria në orët e para të...
 • CEZ konfikt me qytetarët

  09/09/2012 - 00:00
    Ndërprerja e energjisë elektrike për konsumatorët debitorë prodhon edhe konflikte mes qytetarëve dhe punonjësve të kompanisë CEZ Shpërndarje. Rasti më i fundit ka ndodhur në fundjavën që lamë pas,...
 • Plepa – Rrogozhinë, aksi i ferrit

  08/09/2012 - 00:00
    Është shndërruar në një aks rrugor që mbjell gjymtim dhe vdekje, frikë, po dhe domosdoshmëri për ta shfrytëzuar. Drejtuesit e mjeteve deklarojnë se ndjehen të pasigurtë teksa udhëtojnë në këtë aks...
 • Universiteti, risi në prag të vitit akademik

  07/09/2012 - 00:00
  Ky vit i ri akademik e gjen Universitetin e Durrësit me 15 mijë studentë, ndërkohë që edhe gjatë semestrit të parë studentët do të vijojnë sërish të marrin leksione në shkollat e mesme të qytetit të...
 • Kontrolle për duhanpirjen, fenomeni vazhdon

  06/09/2012 - 00:00
    Gjashtë vite pas daljes së ligjit kundër pirjes së duhanit në mjedise publike ka nisur reagimi nga Ministria e Shendetësisë dhe drejtoritë e shërbimit shëndetësor në qarqe. Ligji nr. 9636, datë 6....
 • Kontrolle për duhanpirjen, fenomeni vazhdon

  06/09/2012 - 00:00
    Gjashtë vite pas daljes së ligjit kundër pirjes së duhanit në mjedise publike ka nisur reagimi nga Ministria e Shendetësisë dhe drejtoritë e shërbimit shëndetësor në qarqe. Ligji nr. 9636, datë 6....
 • Apeli: Mbroni dhe njoftoni për zjarret

  05/09/2012 - 00:00
    Mbi pesëdhjetë hektarë pyje janë dëmtuar në qarkun e Durrësit. Ky është bilanci i dëmeve të shkaktuara nga zjarret e rëna në qarkun e Durrësit, ku nuk ka aktualisht asnjë vatër aktive zjarri,...
 • Rregjistrimet, ankesa pranë Drejtorisë Arsimore

  04/09/2012 - 00:00
    Me dhjetëra prindër nga lagje të ndryshme të qytetit bregdetar janë drejtuar këto ditë pranë Drejtorisë Arsimore Rajonale për të paraqitur ankesat e tyre përsa i përket shkollës, ku preferojnë të...
 • I djeg shtëpinë pas ndarjes

  03/09/2012 - 00:00
    Për t’u hakmarrë ndaj ish të dashurit me të cilin ishte ndarë para pak kohësh një 31 vjeçare vendos t’i djegë atij shtëpinë dhe makinën. Rasti në fjalë u regjistrua vetëm pak ditë më parë në lagjen...
 • Mbillnin kanabis, shpallen në kërkim

  03/09/2012 - 00:00
    Efektivët e rendit kanë nisur proçedimin penal në mungesë për dy shtetas që kultivonin cannabis sativa në oborret e shtëpive të tyre. Burime pranë Drejtorisë Rajonale të Policisë kanë bërë të ditur...
 • Mbyten dy të rinj

  02/09/2012 - 00:00
  Gjashtë persona kanë humbur jetën gjatë këtij sezoni turistik në plazhet e vijës bregdetare të qytetit të Durrësit. Duhet theksuar se numri më i madh i vdekjeve ka ardhur si pasojë e infarktit tek...
 • Fluksi, policia bllokon 1 ton hashash

  Kamioni i drogës
  02/09/2012 - 00:00
    Që nga fillimi i këtij viti strukturat policore të portit kanë parandaluar një sasi mjaft të madhe të lëndës narkotike Cannabis Sativa. Kjo sasi deri në 6-mujorin e parë të këtij viti ka qenë plot...
 • Mësim me dy turne

  02/09/2012 - 00:00
    Nxënësit e gjimnazit “Naim Frashëri” pritet të zhvillojnë mësimin në shkollat e tjera si pasojë e rikonstruksionit të shkollës së tyre. Vetëm një shkollë e re që pritet të hapë dyert e saj për...
 • Berisha përuron rrugën e re

  02/09/2012 - 00:00
    Një rrugë e re, që lidh fshatrat e bashkisë së Sukthit dhe komunës së Manzës me plazhet e gjirit të Lalzit është përuruar  paraditen e së shtunës në prani të kryeministrit të vendit Sali Berisha. ...
 • Humb paratë, plagos rojen e kazinosë

  01/09/2012 - 00:00
    Kohët e fundit ambientet e lojërave të fatit po kthehen gjithnjë e më shumë në arena ku konsumohen vepra të ndryshme penale. Rasti më i fundit ishte ai i datës 30 gusht, kur shtetasi Erton Krasniqi...
 • Tekstet shpërndahen pa kuponë tatimorë

  01/09/2012 - 00:00
    Shpërndarësit e teksteve shkollorë neglizhojnë të lëshojnë kuponat, ndërsa Drejtoria Arsimore apelon për denoncimin e këtyre rasteve. Një javë më parë nisi shpërndarja e teksteve mësimore për...
 • Sezoni, u garantua rendi dhe qetësia

  31/08/2012 - 00:00
    Sezoni veror në bregdetin e Durrësit ka shkuar drejt përmbylljes nën mbikqyrjen e plotë të efektivave dhe strukturave policore të shtetit. Të dhënat e sezonit të këtij viti krahasuar me një vit më...

Pages