Athinë, sulmohet kryetari i bashkisë Jorgo Kaminis (VIDEO)

08/07/2013 - 11:21

ATHINE, 8 korrik 2013 - Kryebashkiaku i Athinës, Jorgo Kaminis njoftoi se mbrëmë është bërë viktimë e një sulmi fizik nga disa persona, të cilët gjithashtu i shkatërruan makinën e tij. 

Ne videon e transmetuar në televizionin Ant1, duket qartë zoti Kaminis, i cili i largohet sulmit, ndërsa rojet e tij përpiqen ta mbrojnë. 

Ndërsa ai largohej me vrap për të hipur në motocikletë, disa persona e sulmojnë me shishe dhe përpiqen ta ndalin. 

Kryebashkiaku i Athinës me ndihmën e rojeve të tij, arrin të hipë dhe të largohet me motoçikletë. 

Vetë Jorgo Kaminis akuzoi kreun e federatës panhelenike të punëtorëve si frymëzues për këtë akt dhune, ndërsa ky i fundit tha se Federata e punëtorëve e dënon këtë "sulm fashist", që mund të jetë provokim i të djathtëve ekstremistë dhe i Agimit të Artë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: