11705 të infektuar me Covid dhe 69 viktima në 24 orë në Itali

18/10/2020 - 18:58

Vazhdon të shfaqet shqetësuese situata e pandemisë në Itali. Në 24 orët e fundit janë regjsitruar 11705 të infektuar më shumë e 69 viktima nga koronavirusi.

Në rritje ditë pas ditë shënohet numri i personave aktivë të infektuar, nga 146 541 teste të kryera janë konfirmuar 126 237.

Të infektuar që po kurohen në struktura spitalore janë aktualisht 7131, ndersa në repartet e terapisë intesive janë shtruar 750 pacientë.

Janë regjistruar 2334 pacientë të shëruar më shumë e nurmi i përgjithsëm i tyre që nga nisja e pandemisë deri më sto ka arritur më 251 461.

Numri i viktimave Covid në Itali është deri më sot 36543 e i të infektuarve 414 241. Rajoni i Lombardisë mbetet më problematiku me 2975 e 21 viktima Covid.

Po ashtu prepopukuese shfaqet situat në rajonin e Kampanias me 1376 të infektuar në 24 orë.  dhe rajoni i Piemontes me 1123 të infektuar  e Lazio me 1198.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia në Rusi ka vrarë një adoleshent 16-vjeçar, pasi ky i fundit i vuri flakën një stacioni policie dhe qëlloi me thikë një oficer.

Ndërsa shumë vende të botës po përpiqen që të mbajnë nën kontroll valën e dytë të pandemisë së koronavirusit, Tajvani sapo ka shënuar 200

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në Francë. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 47.637 raste të reja.

Personi që po shikoni në foto është tuniziani Brahim Aouissaoui, autori i sulmit terrorist në Francë, që shokoi botën paraditen e sotme.

Ekonomia amerikane u rrit me 7.4% nga korriku në shtator, njoftoi të enjten Departamenti i Tregtisë.

Gjendja e jashtëzakonshme në Spanjë do të zgjasë deri në fillim të muajit maj 2021.

Italia vijon të regjistrojë prej ditësh shifra të larta të të infektuarve me koronavirus, por tashmë rritje të ndjeshme kanë pësuar dhe v

Një tjetër sulm i dyshuar terrorist ka ndodhur në Francë, pas atij në Nice mëngjesin e sotëm ku mbetën të vrarë 3 persona.

Një person nga Arabia Saudite është arrestuar në Jeddah pasi sulmoi një roje në konsullatën franceze.

Me paralajmërime për kohë të vështira presidentja e Komisionit të BE po i përgatit shpirtërisht europianët për kufizime që mund të zgjasi