14-vjeçari qëllohet me thikë, tmerrohen të pranishmit

19/04/2019 - 23:00

Një djalë 14-vjeçar është qëlluar me thikë, në stomak dhe këmbë, pranë një plazhi në Merseyside sot. Furgona policie dhe makina të patrullimit, nxituan në Crosby Marina Park rreth orës 5.45 sot.

Një grup vajzash adoleshente që kishin ndihmuar djalin u panë të mbuluara me gjak pas incidentit. Zyrtarët mbyllën një zonë të dunave me rërë nga Rruga e Jugut në Waterloo dhe filluan hetimin për detaje.

Një vizitor në plazh tha: “Ne kishim marrë fëmijët për një shëtitje pasditeje, por policia nuk na la të kalonim”.

“Njerëzit po thonë se të rinjtë ishin të përfshirë dhe dikush ishte therur. Ne sjellim fëmijët këtu pothuajse çdo fundjavë dhe kurrë nuk kemi parë kaq shumë policë këtu", tha një tjetër.

Inspektori Paul Parry tha: “Ne fillimisht besojmë se ky ishte një sulm i shënjestruar dhe fatmirësisht duket se ka rezultuar me lëndime të lehta”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Mjedisit e Meksikës ka dhënë dorëheqjen të shtunën pasi shkaktoi një fluturim komercial të vonuar, duke e bërë atë zyrtarin e

Këtë të diel votojnë 21 shtete anëtare të BE-së – shtatë tashmë kanë votuar. Pritet që të shtohen ulëset e partive djathtiste.

Sulmet apo ndërhyrjet kibernetike janë kthyer në një shqetësim për zgjedhjet evropiane, të cilat po zhvillohen nga e enjtja në të dielën.

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump u shpreh të dielën se nuk ndihet i shqetësuar rreth lëshimeve të fundit të raketave nga Koreja e Veriu

Vjedhja më e madhe e shekullit ka shifra të frikshme.

Kancelarja gjermane Angela Merkel "e mori në konsideratë me respekt" njoftimin e dorëheqjes së kryeministres britanike Theresa May".

Një zjarr në një shkollë në Suri të Indisë, u ka marrë jetën 19 studentëve e ndërsa 20 të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Tre alpinistë kanë humbur jetën për shkak të lodhjes kur po zbristin malin Everest, duke e çuar në shtatë numrin e të vdekurve përgjatë n

Në një deklaratë nga Downing Street, kryeministrja britanike, Theresa May paralajmëroi këtë të premte dorëheqjen e saj.