17-vjeçari vdes nga gripi

Postuar: 13/01/2018 - 10:10

Një 17-vjeçar ka humbur jetën pasi u zbulua se kishte qënë i sëmurë nga gripi por nuk kishte shfaqur më parë simptoma tipike të kësaj sëmundjeje si ethet, teshtitja ose kollitja.

Zemra e Xhonah Smith, pushoi së rrahuri kur ai ndodhej në pjesën e pasme të makinës së motrës së tij muajin e kaluar, duke shkaktuar që ai të ndërronte jetë nga mungesa e oksigjenit.

Mjekët konfirmuan se testet që iu bënë adoleshentit pas vdekjes nga Arizona zbuluan se ai kishte qenë duke vuajtur nga gripi dhe pneumonia.

Sipas Daily Mail, mjekët dyshonin se Xhonah mund të ketë patur një sëmundje zemre të padiagnostikuar, megjithatë testet toksikologjike përcaktuan se nuk ishte një rast i tillë.

E vetmja sëmundje që mjekët konfirmuan ishte pneumonia. Ndërsa shumica e njerëzve që vuajnë nga gripi kanë simptoma si për shembull, ethe, dhimbje muskulare, kollitje, dhimbje koke apo lodhje, jo të gjithë të prekurit shfaqin simptoma.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Të paktën 47 persona, mes të cilëve shumë fëmijë, mbetën të plagosur në një incident rrugor, pasi autobusi me të cilin po udhëtonin u

Një foshnje 14 muajshe është kafshuar në kokë nga qeni i familjes. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bergamo të Italisë.

Dy prindër janë arrestuar në Kaliforni, pasi policia ka gjetur 13 fëmijët e tyre që dyshohet se janë mbajtur robër në shtëpinë e tyre.

   Princi saudit Alwaleed bin Talal është transferuar në një burg të sigurisë maksimale, pasi refuzoi të paguajë 6 miliardë dollarë si pj

Një incident i tmerrshëm ka ndodhur në Xhakarta, ku është rrëzuar tavani i ndërtesës së bursës së vendit, duke shkaktuar plagosjen e të p

Një skaf me 31 pasagjerë ka shpërthyer të dielën (14 janar) ku mbetën të plagosur 16 persona, 6 prej tyre në gjendje të rëndë për jetën,

Franca dhe Gjermania, do të tentojnë të krijojnë një moment të ri në përpjekjet e tyre të zvarritura për reforma në Bashkimin Evropian, p

Avokati i Donald Trump i ka paguar një ylli pornografik 130.000 dollarë që të mos flasë publikisht me gjasë për aferën me presidentin e s

Dhjetë të plagosur, dy prej të cilëve gra, është bilanci që la pas një konflikt për pronën, çka çoi që dy familje të rrëmbejnë gurët, shk

Më shumë se 12 milionë kuti qumështi pluhur janë tërhequr nga 83 vende në mes të skandalit për salmonelë që ka përfshirë kompaninë france