21 të vdekur nga koronavirusi në Itali, 821 të prekur

28/02/2020 - 18:11

Koronavirusi ka shkaktuar vdekjen e 4 personave të tjerë në Itali duke e çuar në 21 numrin total të viktimave, ndërkohë që sipas të dhënave të fundit, vendi numëron 821 të prekur.

Të dhënat janë raportuar nga drejtori i përgjithshëm i Mbrojtjes Civile, Angelo Borelli, raportojnë mediet fqinje.

Përsa i përket rasteve të rikuperuara, sipas autoriteteve italiane, janë 46 persona që janë shëruar deri tani nga koronavirusi.

Rajoni më i prekur mbetet ai i Lombardisë, ndërkohë që emergjencë ka në qytetin Lodi, ku janë regjistruar 51 shtrime në spital në orët e fundit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Testimet po kryhen nga kompania italiane Biotech Takis me qendër në Castel Romano në afërsi të Romës , në bashkëpunim me Institutit Kombë

Sipas të dhënave të publikuara nga Mbrojtja Civile në Itali, ditën e sotme është regjistruar sërish një numër i lartë vdekjesh nga pandem

Në Spanjë vijon të rritet numri i viktimave si pasojë e koronavirusit.

Një mjeke në Wuhan, që ishte ndër të parat që paralajmëroi mjekët e tjerë për përhapjen e koronavirusit, është zhdukur duke shkaktuar shq

Turqia ndihmon me produkte mjekësore Spanjën dhe Italinë.

Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka shkuar 4,055, ndërsa numri i të infektuar

Një tërmet me magnitudë 6.5 të shkallës rihter ka rënë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Numri i personave të infektuar me koronavirus në mbarë botën arriti në 850,914 persona, ndërsa ai i viktimave në 41,983.

Franca ka regjistruar ditën e saj më të errët, që nga nisja e pandemisë Covid-19.

Britani ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit në lidhje me koronavirusin.