Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

21 viktima dhe 187 raste të reja me Covid-19 në Itali

01/07/2020 - 18:26

187 raste të reja dhe 21 viktima. Ky është bilanci ditor i koronavirusit në Itali, sipas raportimit të Mbrojtjes Civile.

Ditën e djeshme ishte 23 numri i viktimave dhe 142 ai i rasteve të reja.

Në total, nga fillimi i emergjencës Covid-19, janë 240 760 personat e infektuar në Itali.

Ndërkohë, rastet aktive me koronavirus në vendin fqinj janë gjithsej 15.255.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se varianti B.1.617 i koronavirusit, i identifikuar për herë të parë në Indi vitin e kaluar, është

Një vajze 23-vjeçe në Itali i janë injektuar 6 doza të vaksinës Pfizer-BioNTech si pasojë e gabimit të infermieres, e cila në vend të një

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 5,080 raste të reja nga 130,000 teste të kryera dhe 198 humbje jete.

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe e fejuara e tij, Carrie Symonds udhëtuan drejt ishullit Mustique në Karaibe për të festuar vitin

Greqia është në përgatitjet e fundit për të hapur sezonin turistik.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan nëpërmjet një postimi në Twitter u bëri thirrje vendeve islame dhe të gjithë botës që të kaloj

Për tre ditë me radhë po vijon përplasja me palestinezëve dhe forcave të policisë izraelite.

Të paktën katër persona janë plagosur pas një sulmi me thikë në një supermarket në qytetin Dunedin në Zelandën e Re.

Mjeku nga Siberia, i cili po trajtonte liderin e opozitës ruse Alexei Navalny pasi u sëmurë në Rusi është zhdukur.

Mediat e huaja kanë publikuar videon, ku shfaqet momenti i rënies së raketës kineze në Oqeanin Indian.