381 të vdekur në Britaninë e Madhe, humb jetën edhe një 19-vjeçar i shëndetshëm

31/03/2020 - 19:13

Britani ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit në lidhje me koronavirusin. Zyrtarët kanë konfirmuar që ka qenë dita më e zezë në ishull me 381 vdekje në ditën e fundit. Numri i të prekurve i ka kaluar 25 mijë persona.

Numri total i vdekjeve ka shkuar në 1798, ku 1651 kanë ndërruar jetë vetëm në Angli. Një nga personat që ka ndërruar jetë është një 19-vjeçar i shëndetshëm, sipas mediave britanike.

Statistikat e ditës së sotme raportojnë 367 viktima në Angli dhe 23 të tjera në Skoci, Uells dhe në Irlandën Veriore.

59 % e personave që kanë ndërruar jetë janë meshkuj dhe 41% janë femra.

Në vend gjatë dy ditëve të fundit numri i viktimave ishte në rënie, ndërsa krahasuar me dje kanë vdekur 210 persona më shumë.

Daily Mail nënvizon se një nga viktimat ka qenë një 19-vjeçar i shëndetshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Padyshim që ky mund të quhet lajmi më i mirë në këto 3 muaj të vështirë.

Ka pësuar një tjetër ulje numri i viktimave në Itali si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Autoritetet në Moskë i lehtësuan masat e izolimit kundër koronavirusit, edhe pse numri i rasteve vazhdon të rritet.

Shumë vende të BE-së pritet të hapin kufijtë dhe lehtësojnë kufizimet për Coronën.

Një aksident ajror në Itali u ka marrë jetën dy notarëve të talentuar italianë.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta shpallin grupin antifashist “ANTIFA” një organizatë terroriste.

Në 24 orët e fundit numri i viktimave me koronavirus në Itali ka pësuar ulje, ku janë shënuar 75 të vdekur si dhe 355 të infektuar më shu

Numri i rasteve të prekura me koronavirus në gjithë botën e ka tejkaluar shifrën 6 milionë, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkin

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën

Kryeministri rumun, Ludovic Orban është gjobitur 600$ për duhanpirje në ambient të mbyllur dhe mbajtje të takimit në ndërtesën e qeverisë