630 viktima dhe rreth 23 mijë të infektuar nga Covid-19 në Itali

23/11/2020 - 17:56

Rikthehet paniku nga koronavirusi në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet njoftojnë se kanë ndërruar jetë 630 pacientë, duke e çuar në 50 453 numrin e përgjithshëm të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu, i lartë mbetet edhe numri i të infektuarve, ku në 24 orë janë konfirmuar 22 930 raste pozitive.

Të shëruarit kanë arritur numrin 584 493, ndërsa në gjendje kritike janë më shumë se 3800 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është betuar Presidenti i 46-të i SHBA-ve Joe Biden. Më herët është betuar edhe zëvendëspresidentja e SHBA-ve, Kamala Harris.

Është betuar zëvendëspresidentja e SHBA-ve, Kamala Harris.

Deputetja liberale e Bundestagut dhe anëtarja e Komisionit gjerman për Politikën e Jashtme, raportuese e grupit parlamentar për Europën L

Ka nisur ceremonia zyrtare e inaugurimit të Presidentit të 46-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Një shpërthim i fuqishëm ka shkatërruar pjesërisht një ndërtesë në qendër të Madridit rreth orës tre të pasdites.

I shoqëruar nga Zonja e Parë, Donald Trump la këtë të mërkurë Shtëpinë e Bardhë, duke shënuar kështu fundin e Presidencës së tij.

Kina ka hedhur poshtë një deklaratë të Shteteve të Bashkuara se Pekini është fajtor për gjenocidin kundër ujgurëve etnikë dhe minoritetev

Presidenti iranian, Hassan Rohani i ka bërë thirrje presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Biden, që Shtetet e Bashkuara të kthehen në mar

Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus deklaroi se shpërndarja e pabarabartë e vaksin

Italia është e gatshme të ndërmarrë veprime ligjore kundër Pfizerit gjatë ditëve të ardhme për shkak të ngadalësimit që kompania amerikan