655 të vdekur brenda 24 orëve të fundit në Spanjë

26/03/2020 - 12:31

Mediat spanjolle shkruajnë se në Spanjë ka shkruar në 4.089 numri I të vdekurve nga koronavirusi pasi në 24 orët e fundit 655 persona kanë humbur jetën.

“El Pais” shkruan se janë mbi 56,000 të infektuar, 8,578 më shumë se një ditë më parë, sipas bilancit të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë.

"12.5% ​​të rasteve janë shëruar tashmë, 7015 njerëz.", shpjegoi koordinatori i urgjencës, Fernando Simón.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kërcënuar se do të ndërpriste fondet publike për shkollat nëse ato nuk do të rihapeshin.

Mbi 12 milionë njerëz në botë janë të infektuar me koronavirusin e ri, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins.

22 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Turqi, ndërsa janë konfirmuar 1.014 raste të reja.

Një hidraulik rus që kishte pranuar përdhunimin dhe vrasjen e nëntë viktimave është gjetur i vdekur sot në stacionin e policisë ku po mba

Ndërsa Shtetet e Bashkuara kapërcyen rekordin e zymtë të 3 milion rasteve me koronavirus, eksperti kryesor i vendit për sëmundjet infekti

Ka shkuar mbi 12 milion numri i personave të prekur me koronavirus në të gjithë botën.

Italia ka shënuar një ulje të numrit të personave që humbën betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit.

Austria lëshoi një paralajmërim udhëtimi për disa vende të Ballkanit, pasi disa njerëz që mbërritën nga rajoni, dolën pozitivë në testet

Kriza ekonomike për shkak të koronavirusit po shkakton pasoja në Europë, SHBA, por edhe mbarë botën.

Sipas një parashikimi ekonomik të përditësuar të Komisionit Evropian ekonomia e eurozonës do të bjerë  këtë vit në një recesion më të the