662 të vdekur në Itali, rritet edhe numri i rasteve të reja me koronavirus

26/03/2020 - 18:10

662 të vdekur nga koronavirusi janë regjistruar në Itali në 24 orët e fundit duke e cuar shifrën në 8165 të vdekur. Ndërkohë, një shifër negative ka shënuar edhe numri i personave që kanë rezultuar pozitiv 4492 më shumë sesa të mërkurën, duke e çuar shifrn në total në 62.013.

Ndërkohë janë shëruar 999 persona në 24 orët e fundit, duke arritur në total 10361. Ajo që shqetëson autoritetet italiane është rritja e rasteve të reja në rajonin e Lombardisë, që deri tani ka qenë zona më e prekur. Në 24 orët e fundit janë regjistruar aty 2593 raste të reja me Covid-19.

Numri i personave të prekur nga koronavirusi në Itali ka arritur në 80.539 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk ka rekomandime të qarta për vendet dhe rajonet lidhur me lehtësimin e masave ndaj pandemisë, por u

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 403 viktima në Belgjikë duke e çuar totalin e përgjithshëm në 2,035 persona të vdekur nga COVID-19.

743 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë, një shifër në

Një burrë nga Illinois ka vrarë gruan e tij dhe më pas ka qëlluar veten, pasi dyshonte se bashkëshortja e tij ishte e infektuar me korona

Kryeministri britanik Boris Johnson kaloi natën e dytë në spitalin e St.Thomas në Londër teksa gjendja e tij u përkeqësua.

Kina nuk raportoi sot asnjë rast të vdekjes nga koronavirusi.

Presidenti Donald Trump ofroi ndihmë për shërimin e kryeministrit britanik Boris Johnson, i cili të hënën u dërgua në kujdes intensiv me

Ndërsa Austria dëshiron t’i zbusë gradualisht masat kundër epidemisë së koronës, qeveria gjermane do të vazhdojë kursin e kufizimeve –sep

Koronavirusi shënon 74 mijë viktima në gjithë botën teksa numri i të shëruarve ngelet gati 4-fish më i lartë 277 mijë.

Turqia ka raportuar se 75 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit si pasoje e koronavirusit.